Kulaklığın kırılan jak kısmı nasıl tamir edilir?

EnesCemil

Centipat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Merhaba bugün okuldan geldim PC'nin başına geçtim kulaklığı taktım kulağıma bir baktım kulaktan ses gelmiyor sonra kulaklığın mikrofon jakının kırık olduğu fark ettim kulaklıktan sonradan ses gelmeye başladı ama mikrofon jakı kırık olduğundan mikrofon çalışmıyor bunu nasıl tamir edebilirim?

Ben yeni bir kablo alıp kulaklığa bantlamıştım, pek sağlam olmuyor ama birkaç ay iş görüyor. Sonra yeni kulaklığa geçtim.

Gamenot H2016D Kulaklığın markası bunun için hangi ürünü alayım link atabilirmisiniz

Dosya Ekleri

• IMG_20230314_164142.jpg
    IMG_20230314_164142.jpg
    91,1 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20230314_164142.jpg
    IMG_20230314_164142.jpg
    91,1 KB · Görüntüleme: 26
Gamenot H2016D Kulaklığın markası bunun için hangi ürünü alayım link atabilir misiniz?

Ben bu kabloyu kullanmıştım.
Kulaklığınızda miktofon ve hoparlör jakı birleşik yani 4 pinli miydi? Eğer öyleyse attığım kablo ile sadece ses alabilirsiniz. Kaliteli 4 pinli kablo almak yerine direkt yeni kulaklık almak daha mantıklı olur. Aynı şekilde A101'den mikrofonlu bir kulaklık alıp yapabilirsiniz, ama onlar da bir süre sonra bozuluyor.

Ben bu kabloyu kullanmıştım.
Kulaklığınızda miktofon ve hoparlör jakı birleşik yani 4 pinli miydi? Eğer öyleyse attığım kablo ile sadece ses alabilirsiniz. Kaliteli 4 pinli kablo almak yerine direkt yeni kulaklık almak daha mantıklı olur. Aynı şekilde A101'den mikrofonlu bir kulaklık alıp yapabilirsiniz, ama onlar da bir süre sonra bozuluyor.

Hayır ses jakı yeşil mikrofon jakı pembe renk te 2 tane jak var bir de USB girişi var işıklandırma icin.

Hayır ses jakı yeşil mikrofon jakı pembe renk te 2 tane jak var bir de USB girişi var işıklandırma icin.

O zaman attığım kabloyu alır ortadan 2'ye böler 2 kere kullanırsınız. Elektrik bandı iş görür. 3 tane kabloyu birbirine bantlayacaksınız, renkler farklı ise sırayla 6 farklı olasılığı denersiniz, doğru çalışanda bantlarsınız. Sağ sol (stereo) ayarını da test edin :D

H

O zaman attığım kabloyu alır ortadan 2'ye böler 2 kere kullanırsınız. Elektrik bandı iş görür. 3 tane kabloyu birbirine bantlayacaksınız, renkler farklı ise sırayla 6 farklı olasılığı denersiniz, doğru çalışanda bantlarsınız. Sağ sol (stereo) ayarını da test edin :D

Hocam kulaklık kısmında sadece 1 tane beyaz kablo var ses kısmında yeşil mavi kırmızı olmak üzere 3 tane kablo var mikrofonu da bu kablo ile tir edebilir miyim?

H

Hocam kulaklık kısmında sadece 1 tane beyaz kablo var ses kısmında yeşil mavi kırmızı olmak üzere 3 tane kablo var mikrofonu da bu kablo ile tir edebilir miyim?

Aldığınız kabloda da 4 tane renk yoksa mikrofonu kullanamazsınız, mikrofonun hangisi olduğunu tespit edip kesebilirsiniz. Diğerlerini de bağlarsanız birkaç ay götürür. Aldığınız kablonun ucu resimdeki gibi değil mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20230330_125218.jpg
    IMG_20230330_125218.jpg
    78,7 KB · Görüntüleme: 19

Yeni konular

Geri
Yukarı