Kule tipi soğutucu anakartı bozar veya büker mi?

DobraKobra

Centipat
Daha fazla  
Phantom spirit tarzı 1 kg ve üzeri soğutucular zamanla anakartta eğilme bükülme çatlak vb. arızalara sebep açar mı acaba? Hiç bu kadar büyük bir ürün kullanmadım. Sıvı soğutma alacaktım ama pompa arızası, akıtma, fan sesi gibi sebeplerden ötürü vazgeçtim. Geleneksel kule tipi iyidir akarı kokarı yok düşüncesindeyim modeli çok beğendim ama büyük ve ağır 😅
Görüşlerinizi bekliyorum 🙏🏻

Anakartınızın üretim özelliklerinde bir ihtimal yazabilir, ama ağırlıktan bazen konulduğu yerden hafifçe eğilebilir, sonuçta o da fiziğin bir parçası. Diğer ihtimaller çok az yani bükülme, kırılma gibi.

Çok küçük veya hafif anakartlarda yapaabilir. Absürt büyüklükteki hava soğutmalar için genellikle uyum listelerini bu yüzden çıkartıyorlar.

Anakartım MSI B560M-A Pro. Sizce sıvı soğutma almaya gerek var mı uzun soluklu arıza ihtimali bir cihaz var mıdır 360mm 4500 TL'ye kadar. Hani 1700 TL fiyatıyla çok iyi bence Phantom spirit. Arada ki fark ile anakartta bir şey olsa anakart bile alınır aşağı yukarı.😅

mATX bir anakart

@DobraKobra DH15 kadar ağır değil anladığım kadarıyla. Ağırlığına baktın mı?
Noctua DH15 980 Gram
Thermalright Phantom Spirit 120 SE 1080 gram
yani 100 gram ile eğilmez bozulmaz da ha 900 ha 1000 acaba bu ağırlıklar anakart için sorun çıkartır mı onu bilmiyorum
Şuan kullandığım Cooler Master Hyper 103 500 grammış çokta fark etmez o halde sanırım 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı