Kullandığınız masaüstü ortamı nedir?

Siz hangi masaüstünü neden tercih ediyorsunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    58

Mergen Tengri

Hectopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Tekno-Lokum
Arkadaşlar, daha önce birçok konu açılmış ancak masaüstü ortamları güncellemeler aldı.
Siz hangi masaüstü ortamını kullanıyorsunuz?

Moderasyon notu:
Konu sadece Linux vb. ortamlarda kullanılabilecek ortamlarla sınırlandırıldı. Ekran görüntüsü paylaşmak için zaten bir konu olduğu için bu konuda ekran görüntüsü paylaşmayınız ve lütfen konuya sadece masaüstü ortamları ve pencere yöneticisi çerçevesinde devam edeniz, kullanılan dağıtım konu kapsamı dışındadır.

Ekran görüntüsü paylaşımları ve Windows ile ilgili mesajlar bölümle alakalı olmadığı için silindi, başlık kapsamı dışındaki sonraki mesajlar da silinecektir.

Ayrıca ankete 2 farklı ortam için oy verebilirsiniz, çünkü çoğu kiş birden fazla ortam kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bspwm var ama o da masaüstü ortamı değil.
Saçma düşünce.
WM'ler DE kadar masaüstü ortamıdır. Tek farkı birinde WM'e senin normalde kendin eklediğin şeyler (bar, Power Manager vesaire) hazır gelirken diğerinde gelmiyor. WM'e kendimizin yaptığı bir DE diyebiliriz bir bakıma.

XMonad ve dwm kullanıyorum. Herbstluftwm de kurulu fakat aktif kullanmıyorum.
1649166827350.png
1649166903156.png

XFCE, hem hafif hem bir dolu özellik var ve kişiselleştirmeye bayağı uygun. Ama yine de çok değiştirmeye gerek yok, basit olunca da güzel oluyor.

GNOME kullanıyorum.

Geri
Yukarı