Kuş olan eve kedi alınır mı?

Önerileriniz var mı daha önce hiç kedi beslemedim kuşçuyum ben :)

Hocam 1 ay kadar british bakma imkanımız oldu kedi konusunda tecrübem çok az maalesef. Yakın bir akrabamıza vermek durumunda kaldık ama keşke yavruyken bir british veya scottish bulsam da evde baksam diyorum bazen 🙂 bahçede ise şu an 4 terrier'ımız var, onlar da kuş veya güvercinlere zarar vermiyor, bazen görüyorum aynı tabaktan yemek yiyorlar 😀. Yavruyken diğer hayvanlarla zaman geçirince alışıyorlar aslında. Eski terrier'larımız daha yavruyken sokak kedileriyle oynardı, büyüdüklerinde de kedilere zarar vermezlerdi.

Hocam 1 ay kadar british bakma imkanımız oldu kedi konusunda tecrübem çok az maalesef. Yakın bir akrabamıza vermek durumunda kaldık ama keşke yavruyken bir british veya scottish bulsam da evde baksam diyorum bazen 🙂 bahçede ise şu an 4 terrier'ımız var, onlar da kuş veya güvercinlere zarar vermiyor, bazen görüyorum aynı tabaktan yemek yiyorlar 😀. Yavruyken diğer hayvanlarla zaman geçirince alışıyorlar aslında. Eski terrier'larımız daha yavruyken sokak kedileriyle oynardı, büyüdüklerinde de kedilere zarar vermezlerdi.

Hocam alıp birine geri vermek istemiyorum. Kötü bir tecrübe yaşamaktansa hiç almamak daha iyi gibi. Ayrıca maalesef bahçemiz yok olsa kangal alırdım :)

Hocam alıp birine geri vermek istemiyorum. Kötü bir tecrübe yaşamaktansa hiç almamak daha iyi gibi.

İleride kuşlarla geçinemezse mecburen vermek durumunda kalabilirsiniz. Belli olmaz açıkçası, bakarsınız güzel geçinir hiçbir sorun olmaz ama gün gelir saldırıp bir kuşu boğuverir.

Almamanız daha iyi olur bence, arkadaşlarda birçok kez belirtmiş kedi bu içgüdüleri onu sürekli avlanması için tetikler, ben kuşları kafesinden çıkarmam diyorsanız öyle de olmaz hayvanların uçmaya ihtiyacı var, biz maalesef çıkarmadık kuş oldu mu sana tavuk. 🥹

Almamanız daha iyi olur bence, arkadaşlarda birçok kez belirtmiş kedi bu içgüdüleri onu sürekli avlanması için tetikler, ben kuşları kafesinden çıkarmam diyorsanız öyle de olmaz hayvanların uçmaya ihtiyacı var, biz maalesef çıkarmadık kuş oldu mu sana tavuk. 🥹

Aslında kuşların dolaşmasını istediğim zaman kediyi odadan çıkartırım sorun o değil ki.
Kuşlar kafesteyken onları ürkütmesi vs can sıkıcı olur.

Aynı durumda iken kedi aldım. Kedi pek saldırmıyordu sevme girişiminde bulunuyordu hatta. Şu an 2 yıl geçti aradan kediye bakmanın verdiği rahatlıkdan dolayı evde kuş kalmadı.

Ben kuşçuyum dostum. Kendi evim olsa bir odayı kuşlarıma ayırırım. Dediğim gibi kuzenin evinde 45 civarı kuşum var. Oradan 1-2 çift getireceğim eve.

Hayvan doğası gereği annesinden doğar doğmaz alsan bile saldırmaya teşebbüs edecektir. Eğitim ile değil de hayvanın kendisine kalmış bir şey saldırıp saldırmamak. Bebek iken büyütülmesine rağmen sahibine bile saldıran hayvanların haddi hesabı yok.

Hayvan doğası gereği annesinden doğar doğmaz alsan bile saldırmaya teşebbüs edecektir. Eğitim ile değil de hayvanın kendisine kalmış bir şey saldırıp saldırmamak. Bebek iken büyütülmesine rağmen sahibine bile saldıran hayvanların haddi hesabı yok.

Riske girmiyorum kedi almaktan vazgeçtim. Eyvallah dost.

Kediye bağlı. Yavruluktan gelse çok sıkıntı olmaz ancak yine de içgüdü denen bir şey var onu da unutmayın hani. Bence sağlıklı olmaz.

Arkadaşımın yavru kedisi kuşlarının kafesine girip oturuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı