Lamzu Atlantis Pro klavye incelemesi!

Merhaba.

Malesef Turkce karakterler ile yazamiyorum cunku Windows'um buglu, dunden beri Ingilizceden Turkceye cekemiyorum. Yazim yanlislarim olursa kusura bakmayin bende klavyeye alismaya calisiyorum su anda.

Urunun Turkiye Distributoru 'wraithesports.com'. Bu noktadan guvenle temin edebilirsiniz. An itibariyle 6.650TL gibi bir fiyati var 'SWAR50' kodu ile 6.600TL'ye alabilirsiniz 😁.

Urunun kutu tasarimini da gormenizi isterim. Buradan kutu tasarimina bakabilirsiniz. Cok dikkat cekici bir tasarimi var.

Kutu icerigi:

# 8 adet beyaz QWERASDF keycapsleri (Klavyenin uzerindeki stock keycapsler mavi)
# 2 adet Raesha Manyetik Analog yedek switch,
# 2 adet Spacebar'in altina takmak icin silikon bant (yalitim amacli),
# 1 adet keycap ve switch sokme aparati,
# 1 adet 1.5M uzunlugunda orgulu Type-A to Type-C kablo (klavye Type-C girisli),
# 1 adet kumas tasima cantasi,
# 1 adet kullanma klavuzu,
# Klavyemizin kendisi.

$ Bilek destegi yok.

Klavyenin genel ozellikleri:

= Disi silikon pudding kaucuk keycapsler (Switchin girdigi kisim plastik)
= Rapid Trigger (Switchin aktivasyon noktasina gelme gecikmesi olmadan veya belirlenen payda aktif-deaktif olmasi)

3e35c3e9cc9d4a01880248e9e99c6d8e.SD-480p-0.9Mbps-24555319.gif

= %65 form (Del, End, Page Up, Page Down, Fn2 tuslari dahil) (Fn2 makro ayarlamak icin sanirim)
= Kasasi tamamen aluminyum, zaten cok agir ve saglam hissettiriyor.

Detaylari;

Son parlakligi cok yuksek, bu keycapsler ile odanizi isiginiz kapaliyken tabiri caiz ise pavyona cevirebiliyorsunuz.

Yazim hissi cok guzel, su anda bu yaziyi onunla yazarken acayip zevk aliyorum cunku switch sesi muazzam. Kaucuk keycaps de cok guzel bu sayede eliniz keycapsten hic kaymiyor ve yanlis hicbir sey yazmiyorsunuz, ben boyle deneyimledim diyeyim.

Ayaklari kaucuk ama ayarlanamiyor, agirligi yuzunden ayak koymadiklarini dusunuyorum. Klavye gercekten cok agir. Ancak kullanirken kesinlikle hic kaymiyor.

Bilek destegi olmamasi sikinti cunku keycapsler yuksek etekli ve klavyenin kendisi de yuksek. Alisan birisi rahatca boyle kullanabilir ama ben biraz zorlandigim icin eski klavyemin bilek destegini kullaniyorum.

Icinden cikan silikon yalitim bantlarini spacebara taktiginizda sesi daha guzel oluyor. Klavyenin kendi yalitimi oldukca basarili. Bazi diger markalarin ust duzey klavyeleri gibi sallandiginda horon tepmiyor keycapsler.

Yazilimi cok sade ve guzel. RGB rengini, trigger hassasiyetini vs. herseyi kolaylikla ayarlayabiliyorsunuz.

1716315867408.png

Keycapsler kesinlikle bilgisayar basinda yediginiz ictiginiz seylerin kokusunu cekiyor. Benimkiler sigara kokusunu emmis bile. Temizlemeye calisacagim yarin :))

Onun disinda soyleyecegim bir sey kalmadi. Kesinlikle ust duzey ve aldiginizda yillarca rahatca kullanabildiginiz bir klavye gibi hissettirdi bana. RGB'leri kesinlikle goz yoruyor o nedenle ben 9 kademeli parlakligindan 3.cu kademeyi kullaniyorum. Rapid Trigger ise Counter Strike gibi rekabetci oyunlari oynarken kesinlikle cok ise yarayan bir ozellik.

Incelememiz bu kadardi. Sorularinizi asagidaki bolumde sorabilirsiniz. Iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı