Laptop adaptöre takılı iken bir anda tüm pili bitti

toomanynights

Kilopat
Makaleler
5
Durum aynen şöyle.

Screenshot 2021-02-18 011549.png

Oyun oynarken bir anda karşıma Windows'un cihazınızı şarj etmek isteyebilirsiniz uyarısı çıktı. Laptopum adaptöre takılıydı. Daha sonrasında ise pil çok hızlı bir şekilde dolmaya başladı. Belki Windows hatasıdır diye yeniden başlattım ama değişen bir şey olmadı.
Laptopumun pili zaten arızalı. Ben arızalı olduğuna eminim ama servis bana herhangi bir sorun olmadığı söyledi. Daha önceden de şu sorun için yollamıştım.

1613600412098.png

5 aylık laptoptun pilinde böyle anlık bir aşınma oldu. Servise yolladım bir sıkıntı olmadığını söyleyip geri yolladılar.

Sizce şimdi ne yapmam gerekiyor? Yeniden servise yollamalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
5 ayda %80 e kadar düşmüş sağlığı. Bu değerler normal değil 2 yılda %80 olan varken 5 ay çok kısa. Servise bu değerleri söyleyin. Laptopun markası ne?

5 ayda %80 e kadar düşmüş sağlığı. Bu değerler normal değil 2 yılda %80 olan varken 5 ay çok kısa. Servise bu değerleri söyleyin. Laptopun markası ne?
Marka MSI.
Bataryanın bozuk olduğundan eminim fakat servis bana inatla bataryada sorun olmadığını söyledi. 3-3.5 saat test yaptıklarını söylediler fakat battery reportta görünen laptopum servisteyken sadece 13 dakika açık kalmış.
Sorun pilde olunca pil ömrüdür şudur budur diyip lafı çeviriyorlar.
Zaman bulunca ServisPoint ve bu sorun ile ilgili konu açacağım. MSI alacaklar servisin bu yaptığını görsün ve ona göre MSI alsın diye. (Sorun MSI'da değil ServisPoint'te. )

Geri
Yukarı