Laptop ekranı alırken neye dikkat edilmeli?

suskun_01

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Ben bir ekran satın alacağım da (B173HW02 v. 1) sonunda "v. 0" ve "v. 1" olan ekranlar çıkıyor karşıma. Bunun bir etkisi var mı ekranlarda, bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• B173HW02_V0.jpg
    B173HW02_V0.jpg
    79,9 KB · Görüntüleme: 56
Vardır pin sayısı ve ekranın anakartının olduğu yerler fark ediyor. Laptobunda ekran versiyonu neyse ona göre al.

Vardır pin sayısı ve ekranın anakartının olduğu yerler fark ediyor. Laptobunda ekran versiyonu neyse ona göre al.
ikisininde pin sayısı 40 pin aslında ben sondaki v0 ve v1 in farkı olurmu diye merak ediyorum sadece sizde farkı olur diyorsunuz yani benim aradığım v1 aman aman kesinlikle v0 alma diyorsunuz anladığım kadarıyla

Farkı şu. Ör: ASUS marka laptopun var ve 2 versiyona sahip modeli var sende ver 1 var ekranı ise V0 diğer modelde ver2 ekran V1 var. Bunun farkı anakartın sağladığı görüntü parlaklık ile fark ediyor. Eğer ikise aynı boyutta aynı pin sayısına sahipse sadece arka taraftaki kart kısımları farklıysa önceki ekran neyse onu al V1 aldığın zaman kartı yeri daha sağda olabiliyor ve ekranı takarken zorluk yaşabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı