Çözüldü Laptop fanının vidasını tutan plastik kırıldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Theada

Hectopat
SSD veya HDD modeli
SSD Kingston 512 gb
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
i5 11400h
Merhaba arkadaşlar, MSI GF66 katana laptop kullanıyorum. Termal macun değişimi sırasında yalama olmuş vidayı çıkarmaya çalışırken biraz fazla güç uygulayıp plastiğini kırdım. Resimde kırmızıyla işaretlediğim vida o bölgeyi artık tutmuyor. Sadece yeşil daire içine aldığım iki vida tutuyor. Sıcaklık değerlerim normal. Boşta 48-50, yükte ise 75-80 derece arası. Vidanın plastiğinin kırılmış olması herhangi bir sorun teşkil eder mi? 1 haftadır bu şekilde kullanıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Ekran kartı RTX 3050.
İşlemci i5 11400H.
RAM 8 GB Single.
SSD Kingston 512 GB.

Screenshot_20240228_000202_WhatsApp.jpg

Çözüm
Eğer siz takıntı biri değil iseniz iki vida ile sorunsuz çalışır. Eğer takıntı yapar iseniz servise gönderip 500 600 civarı para ile fan değişimi yaptırabilirsiniz.
Eğer siz takıntı biri değil iseniz iki vida ile sorunsuz çalışır. Eğer takıntı yapar iseniz servise gönderip 500 600 civarı para ile fan değişimi yaptırabilirsiniz.
İki vida yeter, aslında hiçbirini takmasan bile sorun olmaz muhtemelen, sadece cihazı fazla sarsmamaya çalış.
Öncelikle ikinize de teşekkür ederim. Bir vida eksik olduğu için ister istemez bir kaç derece eğik duracak, fanın RPM'i arttıkça fan dişlileri bu eğiklikten dolayı kırılabilir mi?

Merhaba arkadaşlar, MSI GF66 katana laptop kullanıyorum. Termal macun değişimi sırasında yalama olmuş vidayı çıkarmaya çalışırken biraz fazla güç uygulayıp plastiğini kırdım. Resimde kırmızıyla işaretlediğim vida o bölgeyi artık tutmuyor. Sadece yeşil daire içine aldığım iki vida tutuyor. Sıcaklık değerlerim normal. Boşta 48-50, yükte ise 75-80 derece arası. Vidanın plastiğinin kırılmış olması herhangi bir sorun teşkil eder mi? 1 haftadır bu şekilde kullanıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Ekran kartı RTX 3050.
İşlemci i5 11400H.
RAM 8 GB Single.
SSD Kingston 512 GB.

Eki Görüntüle 2127974

İki vida yeterli. Çaprazlama vidaların sorunsuz olması daha iyi. Kırılan yerin pek bir önemi yok. Ama dert edilecek olsa fan değişimi ile kurtulursun. Anakarta veya kasaya zarar gelmediği sürece problem edilecek dertler değil.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Hepiniz benzer ve iç rahatlatıcı cevaplar verdiğiniz için hangisini çözüm olarak işaretleyeceğimi bilemedim. O yüzden ilk yanıt veren arkadaşa çözüm dedim.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Hepiniz benzer ve iç rahatlatıcı cevaplar verdiğiniz için hangisini çözüm olarak işaretleyeceğimi bilemedim. O yüzden ilk yanıt veren arkadaşa çözüm dedim.

Çözüme basmamışsınız. Eğer kararsız kaldıysanız kendiniz bizim yazdığımızı yazıp çözüm işaretleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı