Laptop fişe takılı olmasına rağmen kapanıyor

ilkay61

Hectopat
Daha fazla  
Laptop fişe takılı olmasına rağmen bataryayı çıkarınca kapanıyor. Batarya takılı olmadan açılmıyor? Bataryayı takıp fişe takınca açılıyor. Sebebi nedir ?
Yani anladığım kadarıyla , adaptör elektriği önce bataryaya veriyor, arada batarja olmazsa PC çalışmıyor
Yok mu bilgisi olan?
Kimse mi bilmiyor? Bu kadar mı sessiz forum

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi bir varsayım yok. Birkaç kere batarya takılı olmadan bilgisayarımı çalıştırmıştım ve işleyişinde de bir sorun olmamıştı ta ki babam bir gün bilgisayarı kapat menüsüne girip kapanmasını beklemeden fişi çekene dek. Allah'tan anakartta bir sorun olmadı ancak işletim sistemi hatalar veriyordu açamıyordum format atmıştım bilgisayara. Niçin bataryasız kullanmak istiyordunuz? Batarya bilgisayarı akım düzensizliğinden korur. Bazen duyarsınız akım düzensizliğinde buzdolapları ve televizyonlar bile bozulabiliyor. Risk almayın bataryayla kullanın derim batarya bozulur orijinaline 300 350 lira verirsiniz anakart bozulsa çok daha fazla masrafı var. Bataryayı kullanmasanız da ömrünü tamamlayacaktır birkaç sene sonra.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı