Laptop GPU'su 90 Dereceye Çıkıyor

Bat of Gotham

Kilopat
Daha fazla  
Laptop fanlarını son hızda çalıştırmama rağmen GPU bir süre sonra 90 dereceyi buluyor. Ekran kartı GTX 1070, işlemcisi i78750H. Sizce bu değerler normal mi? Denediğim oyunlar Rise of Tomb Raider, Borderlands 2 ve CS:GO. Laptopu yeni aldığım için macunu değiştirmenin bir faydası olacağını düşünmüyorum.

Benim masaüstü PC'de bile GPU 84 derecelerde çalışıyorsa seninkinin 90 olması çok iyi. Herhangi bir performans kaybı yaşamıyorsan takma kafaya. İstersen güzel bir soğutucu alabilirsin.

Dizüstü bilgisayarlar maalesef çok dar alanlar oldukları için ısınması doğal. Kasanın içindeki ekran kartı fanını temizletirsen daha az ısınır. Ama bunu sen yapamazsın teknik servise vermen lazım.

GTX 1070 için sınır 94 derece, 90 derecede karta bir zarar gelmez.

1.jpg

Altında soğutucu var mı?
Varsa modeli nedir?
Laptopun markası ve modeli nedir HP mi? :D

Sorularımıza cevap alalım ilk önce :) 85 dereceden sonrası sıkıntılı çünkü.

Normalin biraz üstü. Laptopun alt tarafının hava aldığına dikkat et. Yeni aldığın için bir şey diyemiyorum. Modeli nedir laptopun?

Dizüstü bilgisayarlar maalesef çok dar alanlar oldukları için ısınması doğal. Kasanın içindeki ekran kartı fanını temizletirsen daha az ısınır. Ama bunu sen yapamazsın teknik servise vermen lazım.

Eki Görüntüle 419288
Senin attığın masaüstü GPU değerleri. Bence laptopun ısınacağını bildiklerinden daha dayanıklı yapmışlardır.

1-jpg.419288
Bu değerler Masaüstü versiyonu için geçerli, notebook versiyonu 115W güç çekiyor en fazla, arada çok fark var.
Laptop fanlarını son hızda çalıştırmama rağmen GPU bir süre sonra 90 dereceyi buluyor. Ekran kartı GTX 1070, işlemcisi i78750H. Sizce bu değerler normal mi? Denediğim oyunlar Rise of Tomb Raider, Borderlands 2 ve CS:GO. Laptopu yeni aldığım için macunu değiştirmenin bir faydası olacağını düşünmüyorum.
Sizin modelinizdeki kişiler bu kadar sıcaklıklarla karşılaşmıyor. Özellikle ekran kartı turbo fan ile 80'lerde olmalıydı. Frekans değerleri de dahil her şeyi gösterir şekilde bizimle oyun içi SS'leri paylaşın.
Ürünün diğer videolarını sebep göstererek bu ürünü iade etmenizi öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı