Laptop hard diski performans düşüşü

P1kkapou

Centipat
Arkadaşlar dün bir anda bilgisayar yavaşladı, dosya taşıma hızı yavaşladı. Bugün format attım ama düzelmedi. HD Tune yükledim, sanırım sorun büyük. Siz ne dersiniz? Error Scan'da bir şey yok şu an ama health da bayağı bir sorun var gibi. Çözüm var mıdır?

1587583755242-1152901722.jpg

1587583777027-1936591784.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bad sektör yok ancak HDD ölüm yoluna yürüyor. HDD'ler mekanik diskler olduğu için çözümleri yok, var da masraflı ve herkes yapamıyor.

Peki bu neden olmuş olabilir
Şu an performans olarak fazla sıkıntı yok programları yüklüyorum yavaş yavaş güncellemeleri falan yapıyorum bir de disk birleştirme yaptım ama yine de disk in yıpranmış olmasına bir çözümüm olmadığını biliyorum en azından performansı daha iyi oldu kullanılıyor ama her an gider diye korkuyorum ve içinde çok önemli dosyalarım var yedekledim ama şunu merak ediyorum ortlama ne kadar daha dayanır bir şey diyebilir miyiz? Ya da daha kötü olmaması için neye dikkat etmem gerek.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı