Laptop HDMI ile TV'ye bağladıktan sonra oyunlarda FPS düşüşü!

Outcast

Hectopat
Benim dizüstü bilgisayarımın ekranı yakın bir zamanda bozuldu ben de çıkardım ve laptopu kasa olarak kullanmaya başladım. İlk başlarda gayet güzel FPS alırken windows'u tamamen sildim ve geri yükledim. Bilgisayara driverlar windows update tarafından indirildi ekran kartı driverını toptan silip indirmeyi de denedim fakat bir şey etki etmedi. Sürekli 60 FPS aldığım league of legends'ta 20-30 arası FPS görüyordum.

s.png
Untitled.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer en güncel sürücüyü yüklerken, Windows update otomatik olarak güncellediğin sürücüye otomatik müdahale ediyorsa yani, tekrar eski sürücüye dönüyorsa bunu engellemenin yolu var.

"Sürücüye geri dön" yazan yere tıklamalısın böyle bir durumda. (Bu işlemi yaparsan, bir daha müdahale etmeyecektir.)
Screenshot - 4_02.png

Büyük ihtimalle notebook ekran varken, çözünürlüğün 1366 x 768 60hz olduğundan yüksek fps alıyordun. şu an 1920 x 1080 50hz olduğundan fps düşüyordur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı