Çözüldü Laptop internete bağlanınca bütün bağlı cihazlarda internet gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DeadsCrazy

Kilopat
Makaleler
1
Başlıkta belirttiğim gibi laptopumu bağladığımda bütün ağdaki cihazlarda internette sorun çıkıyor. Sürekli devam eden bir sıkıntı yok. Aç kapa yaparak bir süre daha kullanabiliyorum. Lakin sürekli tekrarlanıyor. Norton 360 ile tam tarama yaptırdım.

Çözüm
Sorunun kaynağını merak ettim doğrusu. Ben varsayımlar üzerinden giderek yardım etmeye çalışıyordum. Başıma hiç gelmedi çünkü.

interntst.png

Değer kısmını Auto'dan 20MHz çektim. Bunu 2.4GHz, 5GHz ve 6 GHz kanallarına uyguladım ve dünden beri kesinti yaşamadım.
Ben eve yeni döndüm. Ailem ben yokken interneti hiç kesinti olmadan kullanıyordu.

Bilgisayarınızda acaba virüs mü girdi Malwarebytes ile taratıpta dener misiniz? Hiç belli de olmaz. Ayrıca Ethernet Lan ve Wi-Fi driverlarını güncellediniz mi?
Aynı model ASUS ROG STRIX laptop bende de var. Driverlarını güncellemek çok basit onun.

Bilgisayarınızda acaba virüs mü girdi Malwarebytes ile taratıpta dener misiniz? Hiç belli de olmaz. Ayrıca Ethernet lan ve Wi-Fi driverlarını güncellediniz mi?
Aynı model ASUS ROG STRIX laptop bende de var. Driverlarını güncellemek çok basit onun.

Driver güncel. Şimdi Kaspersky ve Malwarebytes kuracağım.

Driver güncel. Şimdi Kaspersky ve Malwarebytes kuracağım.
Virüs taraması yap dene yine de yeni virüs çıkıp sana gelmişte olabilir. Laptoptan mı kaynaklı olduğunu şöyle de deneyebilirsin telefonundan hotspot (Kişisel erişim noktası) aç ve laptopunla ona bağlan. Hotspot açtığın telefonda ise laptopunla beraber ekstradan 1-2 cihaz daha ekle onda da atacak mı bağladığın diğer cihazları. Eğer atmazsa laptop kaynaklı değildir. Modemine reset atarak çözebilirsin bu sorunu. Resetlemeden önce Wan ayarlarının SS'ini al ki kurulumda zorluk yaşama.

Virüs taraması yap dene yine de yeni virüs çıkıp sana gelmişte olabilir. Laptoptan mı kaynaklı olduğunu şöyle de deneyebilirsin telefonundan hotspot (kişisel erişim noktası) aç ve laptopunla ona bağlan. Hotspot açtığın telefonda ise laptopunla beraber ekstradan 1-2 cihaz daha ekle onda da atacak mı bağladığın diğer cihazları. Eğer atmazsa laptop kaynaklı değildir. Modemine reset atarak çözebilirsin bu sorunu. Resetlemeden önce WAN ayarlarının SS'ini al ki kurulumda zorluk yaşama.

Laptop bağladığımdan itibaren kesiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı