Laptop kapağı açılıp kapandıktan sonra programlar açılmıyor

Teknik124

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayarıma RAM yükseltmesi yapmak için arka kapağını açtım (laptop), sonradan hiçbir şeyi ellemeden kapattım ama bu olaydan sonra bilgisayarda anlamsız sorunlar oluşmaya başladı. AVG Internet Security yükleyip tarama yaptırdım ama herhangi bir sonuç çıkmadı. İşte sorunlarımdan birkaçı:

Google Chrome açılmıyor, bilgisayara herhangi bir şey yükleyemiyorum, masaüstü simgeleri gidip geliyor, oyunlarım açılmıyor vb.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM yükkseltmesi yapmadım zaten.Kaspersky Resuce Disk 10 ile tarama yaptırdım birkaç sonuç çıktı ama değişen bir şey* olmadı.
(birşey birleşik mi yazılıyordu? :D)

Galiba yolumuz yine formata çıktı.

Tahminimce ya ramlerin yerini oynatmışsınız yada HDD sarsıntıdan biraz zarar görmüştür. Ramlerin yuvasına iyice oturup oturmadığını kontrol edin. HDD sağlık kontrolü yaptırın. Windows'ta bütün disk bölümlerinde "Hata Denetimi" yaptırın, yani "Yerel Disk > Sağ Tık > Özellikler > Araçlar > Hata Denetimi".

RAM lar yerinden oynasaydı tahminimce laptop açılmazdı çünkü bir adet 2gb RAM takılı.
Format attım Windows 10 a sıkıntı kalmadı

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı