Laptop klavyesinin bazı tuşlarının çalışmaması

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bugün duşa gireceğim sırada, duşun lambası bozuk olduğu için, üstelik telefonumun da şarjı bitik olduğu için laptopun ışığı ile duşumu alayım dedim.

Hiçbir sıvı ile teması yokken, duş yapmadan önce takır takır çalışırken, duştan sonra aşağıdaki tuşlar hiç çalışmamaya başladı.

Enter, E, R, Y, Ğ, K, L, F1, F2, F4, F8, F12, numlock, Tab, Shift(soldaki), Windows, W, 6, 8, 9

Bu tuşların hiçbirisi çalışmıyor!

Laptop'u, 2 ay önce Turkcell'den almıştım.

Ekran klavyesi ile yazıyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam marka ve model nedir cihazın?

Belki birazcık neme maruz kaldığı için böyledir... Aradan bir-iki gün geçtikten sonra düzelebilir belki... (Kesin çözüm laptopu pirinç çuvalına gömün :D)

Klavye bakımı nasıl yapılır?​

Klavyede bulunan çalışmayan tuşlar için öncelikle tuşları çıkartarak alt tabanlarında herhangi bir kir ya da ek madde girip girilmediği kontrol edilmelidir.

Hazırlayacağınız az sabunlu bir su içerisine atacağınız tuşlar belirli bir süre bekledikten sonra çıkartıp iyice kurumalarını bekleyin. Klavyenin tuşlarından arda kalan kısmına da aynı şekilde sulu temizlik yaptıktan sonra kurulmalarını bekliyoruz.

Mekanik bir sorun yok ise bu yöntem klavyenizi ilk gün ki hale getirecektir

Klavye testi programı​

Bilgisayarınızın klavyesini test etmek isterseniz PassMark KeyboardTest uygulamasını kullanabilirsiniz. PassMark KeyboardTest klavyenizdeki tuşları çabuk bir şekilde kontrol etmenize yardımcı olan bir donanım test programıdır.

Tuşların fonksiyonlarını da denetleyebildiğiniz bu programda, klavyenizin üstündeki ledleri de kontrol edebiliyorsunuz. Klavyenizin oluşturduğu tarama kodlarının ve tuşlama hızını da ölçebiliyorsunuz.

PassMark KeyboardTest programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı