Laptop şarjda değilken renkler ve parlaklık değişiyor

mutlu pide

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Mars
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer AN515-55 / RTX 3050 / 16 GB 2933 MHz RAM / i3 10300H
Windows ayarlarındaki parlaklık ayarı hep Full'de olmasına rağmen laptop şarj olmuyorken renkler ve parlaklık bir garip oluyor. Özellikle tarayıcıda siyah bir sayfaya birkaç saniye bakıp başka bir sekmeye geçince aşırı fark ediyor. Nasıl düzeltirim?

Laptop Acer AN515-55.

Son düzenleme:
Windows ayarlarındaki parlaklık ayarı hep Full'de olmasına rağmen laptop şarj olmuyorken renkler ve parlaklık bir garip oluyor. Özellikle tarayıcıda siyah bir sayfaya birkaç saniye bakıp başka bir sekmeye geçince aşırı fark ediyor. Nasıl düzeltirim?

Laptop Acer AN515-55.

Bilgisayar yakın zamanda düştü mü veya bir şekilde hasar aldı mı?

Bilgisayar yakın zamanda düştü mü veya bir şekilde hasar aldı mı?
Hayır. Önceden HP 14CF-2001NT kullanıyordum onda da aynı sorun vardı. Genel olduğunu düşünüyorum.

Dizüstü sistem adaptördeyken tam yük çalışabilir, pildeyken tam yük çalışması kısa süreli olacağı ve pilin canına okuyacağı için kapalıdır.

Enerji/Güç ayarlarından kontrol edebilirsin.

Ancak önermiyorum tam güçte kullanmanı pildeyken.

Laptop Acer AN515-55.
Sorun basit. Benim monster'da da oluyor. Renklendirme ayarı yaptığın zaman sarjda ve bataryadayken renkler farklı oluyor. Acerin kendi yazılımına girip renklendirme tarzı birşey varsa onu kapatıp bir daha deneyin

Güncellemeden oluyor demiş bir kişi. Güncellemeleri yaptınız mı peki?
Önceki laptopu aldığımdan beri öyle bir sorun vardı. Yani güncellemeyle alakası yok galiba. Ama yaptım.

Dizüstü sistem adaptördeyken tam yük çalışabilir, pildeyken tam yük çalışması kısa süreli olacağı ve pilin canına okuyacağı için kapalıdır.

Enerji/Güç ayarlarından kontrol edebilirsin.

Ancak önermiyorum tam güçte kullanmanı pildeyken.
Sorun basit. Benim monster'da da oluyor. Renklendirme ayarı yaptığın zaman sarjda ve bataryadayken renkler farklı oluyor. Acerin kendi yazılımına girip renklendirme tarzı birşey varsa onu kapatıp bir daha deneyin
Öyle ayarlar yok.

Radeon ise Vari-Brightness kapa.

Nvidia ise; Start/Başlangıç'ı aç > Color Management/Renk düzenlemesi(?) > sol üstte Devicez/Aygıtlar > Monitor/Monitör'ünü seç ve "Use my settings for this device"/Bu aygıt için geçerli(seçili?) ayarları kullan

de bakalım, bir kurcala, değişmiş olabilir. Nvidia kendi içine almış da olabilir ayarı.

Laptop Acer AN515-55.
intel control paneli açıp ordan pil tasarrufu ayarlarını kapat düzeliyor

Geri
Yukarı