Laptop sıcaklıkları normalde kaç derecede olmalı?

Normal değil. CPU ile GPU aynı seviyede ısınmıyor. CPU'nun kendini kapatma sıcaklığı 105 dereceleri bulurken GPU'larda 93-95 derecede kendini kilitliyor.

Kilitleme söz konusu mu laptop GPU'larında hızını düşürmüyor mu soğumak için?

90 dereceye ulaştığında muhtemelen hız düşürür. Eğer ısınmaya devam ederse görüntü bozulmaları başlayıp cihaza zarar vermemek için kilitlenebiliyor.

Anladım soğutması berbat bir laptopu gözönüne alarak bu cevabı verdiğimi bilmeni isterim iyi sosyaller.

Yük altında boşta zaten 40 derece civarında geziyor laptap oyunlarda kaç derece olmalı işlemcim bu i5 12450H.

Hocam ben 12500H işlemciye sahibim ilk başlarda 74 derecelerde takılıyordu sonra bir aralar sürekli 84-86 civarında gezmeye başlamıştı geçenlerde fanları, soğutma bloklarını temizledim (termal macun değiştirmedim) ve laptopun arkasına kitap koyarak kullanıyorum şu an işlemci 68-75 aralığında dolanıyor. Ben 82 dereceyi geçtikten sonra tedirgin oluyorum psikolojik sınırım 82
: D Ama işlemci sıcaklığı 85 dereceyi geçmemeli hocam sonrasında frekans kısıyor ve performans düşüyor.

Hocam ben 12500H işlemciye sahibim ilk başlarda 74 derecelerde takılıyordu sonra bir aralar sürekli 84-86 civarında gezmeye başlamıştı geçenlerde fanları, soğutma bloklarını temizledim (termal macun değiştirmedim) ve laptopun arkasına kitap koyarak kullanıyorum şu an işlemci 68-75 aralığında dolanıyor. Ben 82 dereceyi geçtikten sonra tedirgin oluyorum psikolojik sınırım 82.
D ama işlemci sıcaklığı 85 dereceyi geçmemeli hocam sonrasında frekans kısıyor ve performans düşüyor.

75 85 arası diyebilirim işlemci için ama en fazla 83 görüyorum 75 80arası Ultra ayarlarda Metro Exodus oynarken altına sırf yükselsin diye bir soğutucu aldım bu derecelerde bir de FPS kısıtlaması koyacağım daha da düşer.

75 85 arası diyebilirim işlemci için ama en fazla 83 görüyorum 75 80arası Ultra ayarlarda Metro Exodus oynarken altına sırf yükselsin diye bir soğutucu aldım bu derecelerde bir de FPS kısıtlaması koyacağım daha da düşer.

Değerler normalmiş hocam. Ayrıca 82-83 gibi derecelerde stabil olarak takılmıyorsa (mesela anlık 83 sonra 75 derecede devam etmesi) sorun yok hele de bu havalarda normal. Ayrıca eğer yeni almadıysanız soğutma bloklarını temizlemenizi öneririm. Bir süre sonra toz blok çıkışını kapatıp hava akışını kesebiliyor.

Geri
Yukarı