Laptop soğuctucuları gerçekten işe yarıyor mu?

ıvx

Decipat
Öncelikle iyi akşamlar, laptopumda büyük oyunlarda fanlar otomatikde iken işlemci 87-91 arası gidip geliyor ve ekran kartı ise 72 civarlarında. Fanlar maksimumda iken ise işlemci 83-88 arasında ve ekran kartı ise 68-70 derece civarlarında oluyor genellikle. Değerler çok mu yüksek? Masaüstü için yüksek olduklarını biliyorum fakat laptoplarda işlemci de 88 90 arası kabul edilebilir rakamlar mi? Laptop soğutucusu almak gerekir mi ve asıl soru ise laptop sogutuculari gerçekten ise yarıyor mu?

Gerçekten işe yarayanları pahalılar ayrıca çok da bir fark yaratmıyorlar, ucuz olanlar ise işe yaramıyor. f/p ürün değil yani. İlla ki dereceleri düşürmem lazım diyorsan içini temizletip macununu yenilemen daha mantıklı olur.

Oyuncu laptopunuz varsa boş görüntü israfı, küçuk bir yükseltici koyun, macunları değiştirirn zaten sirkülasyon olacağı için buz gibi çalışır bilgisayarınız.

En son ne zaman macun değiştiniz? Eğer 1-2 yılı geçtiyse Cryofuze gibi sağlam bir macun bu değerleri düşürmeye oldukça katkı sağlar diye düşünüyorum.

Bilgisayarı yükseltmek de yine güzel bir tavsiye. Çoğu laptop serin havayı alttan alır, sıcak havayı yanlardan tahliye eder. O yüzden yükseltip, ona havalandırma delikleri sağlarsanız ısı sirkülasyonu daha rahat olur.

En son ne zaman macun değiştiniz? Eğer 1-2 yılı geçtiyse Cryofuze gibi sağlam bir macun bu değerleri düşürmeye oldukça katkı sağlar diye düşünüyorum.

Bilgisayarı yükseltmek de yine güzel bir tavsiye. Çoğu laptop serin havayı alttan alır, sıcak havayı yanlardan tahliye eder. O yüzden yükseltip, ona havalandırma delikleri sağlarsanız ısı sirkülasyonu daha rahat olur.

Hocam benim de 1 yıl olmasına az kaldı. GeForce NOW'dan baktığım sıcaklık değerlerine bakıp değerlendireceğim fakat normal çalışıyor. Sorun çıkmadığı sürece değiştirmezsek bir şey olmaz değil mi?

çok olmadı hocam taş çatlasın 8 ay felan aldığım değerlerde kullanmamım bir zararı olur mu bu arada sizce youtebdaki test videolarında da aşağı yukarı aynı değerler görüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı