Diğer Laptop vida çıkmıyor

eraynzf

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, geçen gün laptopum fazla ısındığı için içini açıp fanlarını temizledim ve macununun bitip bitmediğini anlamak için laptopun işlemci ve ekran kartının üstündeki bakır boruyla birleşik parçayı çıkarmaya çalıştım. Bütün vidaları çıkardım 1 tanesi hariç. Vida yalama olmuş. Silikon ve Japon yapıştırıcısını bile denedim ancak vida çıkmıyor. Ev ortamında bu vidayı nasıl çıkarabilirim? Evim çok uzak ve bacağımdaki bir rahatsızlık sonucu bilgisayarcıya gidemiyorum. Bu arada modeli Lenovo y520.

Dosya Ekleri

• IMG_20230703_144720.jpg
    IMG_20230703_144720.jpg
    218 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20230703_144346.jpg
    IMG_20230703_144346.jpg
    122,9 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20230703_144317.jpg
    IMG_20230703_144317.jpg
    105,4 KB · Görüntüleme: 24
Merhaba, geçen gün laptopum fazla ısındığı için içini açıp fanlarını temizledim ve macununun bitip bitmediğini anlamak için laptopun işlemci ve ekran kartının üstündeki bakır boruyla birleşik parçayı çıkarmaya çalıştım. Bütün vidaları çıkardım 1 tanesi hariç. Vida yalama olmuş. Silikon ve Japon yapıştırıcısını bile denedim ancak vida çıkmıyor. Ev ortamında bu vidayı nasıl çıkarabilirim? Evim çok uzak ve bacağımdaki bir rahatsızlık sonucu bilgisayarcıya gidemiyorum. Bu arada modeli Lenovo y520.

Zarar vermeden çıkarmak biraz zorlar gibi. Silikonu eritip ufak bir çubuk gibi eritip videonun üstüne tutturup çevirmeyi deneyin. Bunu yaparken dikkatli olun anakarta zarar gelmesin. Bilgisayarcıya güvenmeyin vidaları filan takmıyorlar genellikle.

Zarar vermeden çıkarmak biraz zorlar gibi. Silikonu eritip ufak bir çubuk gibi eritip videonun üstüne tutturup çevirmeyi deneyin. Bunu yaparken dikkatli olun anakarta zarar gelmesin. Bilgisayarcıya güvenmeyin vidaları filan takmıyorlar genellikle.

Dediğinize benzer şekilde silikonla tornavidayı vidaya yapıştırdım ancak yine de olmadı. Aynısını Japon yapıştırıcısı ile de denedim. Yine de cavabınız için teşekkür ederim.

Törpüyle düz tornavida girecek şekilde oy vidanın tepesini. Keşke japon falan hiç kullanmasaydın altına kaçırdıysan çıkarması çok daha zor olacak.

Vidaya uygun bir tornavida kullanmadığınız için vida yalama olmuş yarın laptob'u telefoncuya götürüp vidaya uygun bir tornavidayı vidaya lehimleyerek vidayı açabilirsin.

(Bu kaçıncı yalama vida konusunun altına yazdığım cevap artık unuttum.)

Ev ortamında vidayı çıkarmanız biraz zor.

Törpüyle düz tornavida girecek şekilde oy vidanın tepesini. Keşke Japon falan hiç kullanmasaydın altına kaçırdıysan çıkarması çok daha zor olacak.

Vidaya uygun bir tornavida kullanmadığınız için vida yalama olmuş yarın laptopu telefoncuya götürüp vidaya uygun bir tornavidayı vidaya lehimleyerek vidayı açabilirsin.

(Bu kaçıncı yalama vida konusunun altına yazdığım cevap artık unuttum.)

Ev ortamında vidayı çıkarmanız biraz zor.

Teşekkür ederim. Ben laptopu 2. El olarak almıştım. Önceki sahibi macun sürmek için açtığında yalama olmuş. En yakın zamanda götürmeye çalışacağım. Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı