Laptop vs masaüstü PC yükseltme

Özkanst

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese,

Elimde 2 adet cihaz var biri;
  • ASUS X541UJ model laptop.
  • i5-7200u 2.50 GHz.
  • Intel HD Graphics 620.
  • NVIDIA GeForce 920M.
  • 4 GB RAM 2133MHz.
  • 1 TB HDD.
Diğeri masaüstü bilgisayarım;
  • E6300 3.0 MHz işlemci.
  • ASUS GeForce GTX750 Ti STRIX OC GDDR5 2 GB 128Bit
  • 8 GB RAM.
  • 250 GB HDD
Sizlere sorum şöyle elimdeki bu 2 cihazdan birini yükseltmek istiyorum. Masaüstü bilgisayarımın monitörünü hiç beğenmiyorum (MAG 700P) laptopun isen oyundaki performansı konusunda masaüstündeki gibi olacağını düşünmüyorum. Elimde 240 GB SSD var eğer ki masaüstünü yükseltmek mantıklı derseniz monitör alacağım laptop için yükseltme önerisi gelirse Laptop'ın 1 RAM slotu var 8 GB RAM alıp SSD ile desteklemeyi düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Ne yapmam gerekir? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bence iki sistemde miladı eskide kaldı. Yeni sistem gerekir. Ne kadar yükseltirsen yükselt eskiye en yeni takılmaz. Ya da desteklemez diyeyim. Ram ve SSD windows hızında fark yaratsa da oyunlardaki performansı aynı kalır. Tavsiyem yeni sistem.

SSD ve RAM takmanız oyun için çok bir artısı olmayacağı için masaüstüne monitör alması hem şu an için hem de gelecekte yeni sistem topladığında daha iyi olacaktır.
Bence iki sistemde miladı eskide kaldı. Yeni sistem gerekir. Ne kadar yükseltirsen yükselt eskiye en yeni takılmaz. Ya da desteklemez diyeyim. Ram ve SSD windows hızında fark yaratsa da oyunlardaki performansı aynı kalır. Tavsiyem yeni sistem.
Yeni sistem alabilse zaten böyle bir konu açmaz 😉

Merhabalar herkese,

• i5-7200u 2.50 GHz.
  • Intel HD Graphics 620.
  • NVIDIA GeForce 920M.
  • 4 GB RAM 2133MHz.
  • 1 TB HDD.
  • E6300 3.0 MHz işlemci.
  • 8 GB RAM.
  • 250 GB HDD
Sizlere sorum şöyle elimdeki bu 2 cihazdan birini yükseltmek istiyorum. Masaüstü bilgisayarımın monitörünü hiç beğenmiyorum (MAG 700P) laptopun isen oyundaki performansı konusunda masaüstündeki gibi olacağını düşünmüyorum. Elimde 240 GB SSD var eğer ki masaüstünü yükseltmek mantıklı derseniz monitör alacağım laptop için yükseltme önerisi gelirse Laptop'ın 1 RAM slotu var 8 GB RAM alıp SSD ile desteklemeyi düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Ne yapmam gerekir? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Masaüstüne işlemci, RAM, SSD oh mis. Ekran kartları ucuzlayacak diyorlar ucuzlarsa da ekran kartı alırsınız.

Merhabalar herkese,

• i5-7200u 2.50 GHz.
  • Intel HD Graphics 620.
  • NVIDIA GeForce 920M.
  • 4 GB RAM 2133MHz.
  • 1 TB HDD.
  • E6300 3.0 MHz işlemci.
  • 8 GB RAM.
  • 250 GB HDD

Laptoptaki işlemci değişmez BGA makinesi lazım ama yapan birisi bulursanız yapar diğerleri değişir.

Mönitör alın sistemi yenilediğinizde masraf azalır.
Evet Monitör mantığıma yattı açıkcası bir kez alıyorsun ve senelerce kullabiliyorsun teşekkür ederim.
Laptop'u 8 GB yapmak çok çekici değil oyun anlamında. Laptop'un yapabilecekleri kısıtlı. Masaüstünde ise işlemci de değişmeli. Ekran kartı da. Ben olsam masaüstüne yoğunlaşırım.
Masaüstü bilgisayarımın anakartı milad-ı takviminde son günlerini doldurmuş durumda foxconn g41mxe kartını kullanıyorum.
İkisini de sat, tarafını seç. Yani bu da bir seçenek.
Alan olur mu ki? :)
Çok çok haklısınız hocam fakat günümüzde hükümetimizin sürdürdüğü politikalar sebebiyle orta halli bir kasa toplasam monitör dahilinde bu bana 8 Bin TL'ye mal olacaktır.
SSD ve RAM takmanız oyun için çok bir artısı olmayacağı için masaüstüne monitör alması hem şu an için hem de gelecekte yeni sistem topladığında daha iyi olacaktır.

Yeni sistem alabilse zaten böyle bir konu açmaz 😉
:)
Laptoptaki işlemci değişmez BGA makinesi lazım ama yapan birisi bulursanız yapar diğerleri değişir.
İşlemci değişiyor fakat GPU değişmiyor diye biliyordum hocam yanlışım varsa affola.

Yeni konular

Geri
Yukarı