Laptopa bağlanılan CBox 23HB165G monitörde yatay yeşil çizgiler çıkıyor

Rustheme

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. İlk defa bir konu/soru açıyorum hatam olursa affola. ASUS ROG STRIX G531GT-HN574 marka-model bir Gaming laptop kullanıcısıyım. Laptopumda sadece HDMI port var mini-DP ya da DisplayPort maalesef bulunmamakta. HDMI port versiyonu ise 2.0b. Elimde ucuz dandik bir monitör var CBox 23HB165G 165Hz 1 ms bir monitör. Bu monitörde 1 adet HDMI port 1 adet DisplayPort bulunmakta. Monitörü sürümünü bilmediğim bir HDMI kablosu ile bağladığımda 120Hz'e kadar çok güzel bir görüntü alabiliyorum hiçbir sorun yaşamıyorum. 144 Hz'e aldığımda da (seçeneklerde 144Hz de gözüküyor ama 165Hz gözükmüyor) bir süre problem olmuyor ama oyuna girdiğimde, dizi film izlerken zamanla artan yatay yeşil çizgiler çıkıyor. Ve hatta bazen oyuna girmeme video vs. bile izlemeden masaüstünde işlem yaparken bile yeşil çizgiler beliriyor. Monitörü başka bir bilgisayarda denediğimde ne HDMI bağlantısında ne de DisplayPort bağlantısında sorun yaşamadım. HDMI ile akıcı 144Hz DisplayPort ile akıcı 165Hz kullanılıyor. Dediğim gibi bu durum laptopuma bağladığımda sadece 144Hz de iken oluyor. Harici monitörün HDMI port sürümünü bilmiyorum maalesef ve internette de bilgi bulamadım. Sizce bu sorun basit bir kablo uyuşmazlığı mı yoksa daha farklı bir durum mu var? Eğer kablo uyuşmazlığı ise 2.0b uyumlu bir HDMI kablo (ürünü paylaşabilirseniz sevinirim) ile çözebilir miyiz ve 165Hz ya da 144Hz alabilir miyiz alabilir miyiz? Veyahut durumla ilgili başka fikriniz bilginiz var ise benimle paylaşırsanız sevinirim. Dediğim gibi ilk konum oldu mutlaka hata yapmışımdır kusura bakmayın. Saygılarımla.

Son düzenleme:
Kablo uyuşmazlığı gibi duruyor.

Hocam şimdi geldi elime kablo bir 2.0b pagguie marka aldım denedim maalesef sonuç aynı görüntü geliyor ama bir süre sonra yatay yeşil çizgiler belirip kayboluyor sonra zamanla bu artıyor. FurMark testinde hiç böyle bir sorun olmuyor o da ayrı bir komiklik. Başka bir öneriniz var mı ya da başkasının bir önerisi varsa paylaşırsa sevinirim.

Geri
Yukarı