Laptopa HDD Taktıktan Sonra Yavaşladı

lebaki

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Laptopta başka bir HDD'den bilgi almak için kendi HDD'yi çıkarıp başka bir SSD taktım. İçindeki bilgileri aldıktan sonra kendi HDD'sini tekrar taktım fakat bilgisayarın açılması aşırı yavaşladı neden dolayı olabilir? Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Laptopta başka bir HDD'den bilgi almak için kendi HDD'yi çıkarıp başka bir SSD taktım. İçindeki bilgileri aldıktan sonra kendi HDD'sini tekrar taktım fakat bilgisayarın açılması aşırı yavaşladı neden dolayı olabilir? Ne yapmam lazım?
Eskisine göre süre tuttunuz mu ? SSD den HDD ye geçtiğiniz için öyle hissediyor olabilir misiniz ?

Bilgisayarınızda sadece bir HDD mi takılı?

Burayı tam anlamadım.

Evet tek HDD takılı şu an. Olay şu elimde bir tane SSD vardı içindeki bilgileri flash belleğe aktarmak için bilgisayardaki HDD'yi çıkarıp SSD'yi taktım bilgileri aldıktan sonra bilgisayarın kendi HDD'sini geri taktım yavaşladı bilgisayar.

Evet tek HDD takılı şu an. Olay şu elimde bir tane SSD vardı içindeki bilgileri flash belleğe aktarmak için bilgisayardaki HDD'yi çıkarıp SSD'yi taktım bilgileri aldıktan sonra bilgisayarın kendi HDD'sini geri taktım yavaşladı bilgisayar.

SSD'lerin okuma yazma hızları yüksek olduğu ve içinde hareketli parçalar bulunmadığı için HDD'ye göre daha yüksek performanslılar SSD sizin ise hybrit bir şekilde kullanın Windows'u SSD'ye kurun HDD'yi ise 2. depolama olarak kullanın bu sayade hem yeriniz azalmış olmaz hem de bilgisayarınız hızlanır.

Elbette bu işlem dizüstü bilgisayar ise daha değişik olabilir ama masaüstü kullandığınızı farz ediyorum.

Geri
Yukarı