Laptopa monitör takmak

Wissy

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo IdeaPad Gaming 3 laptop kullanıyorum. Özellikleri AMD Ryzen 5-6600H 16 GB RAM RTX 3050 işlemcinin de kendi ekran kartı olan AMD 660t var. Ama oyunlarda monitör bana uzak kalıyor, o yüzden yeni monitör almak istiyorum. Alırsam performans düşüşü yaşarım veya laptop çok ısınır diye korkuyorum alacağım monitörün linkini aşağıya bırakıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığınız monitörün çözünürlüğü laptop ile aynı olursa ne ısınır ne de FPS düşer. Aldığınız çözünürlük yüksek olursa FPS'iniz düşer görüntü iyileşir. Aldığınız çözünürlük mevcut laptoptan düşükse FPS yükselir görüntü düşer basit mantık.

Monitör linki yok
Kusura bakmayın silinmiş monitörün linki Lenovo Legion R25F-30 67B8GACBTK 24.5" 0.5 ms Full HD Monitör Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 280 hz dir

Aldığınız monitörün çözünürlüğü laptop ile aynı olursa ne ısınır ne de FPS düşer. Aldığınız çözünürlük yüksek olursa FPS'iniz düşer görüntü iyileşir. Aldığınız çözünürlük mevcut laptoptan düşükse FPS yükselir görüntü düşer basit mantık.
Hocam alacağım monitör 1920x1080 laptobun önerilen çözünürlüğü 1920×1200

Anladım peki önerebileceğiniz bir monitör varmı ayakları hareket edebilen
Masraf yapacaksanız ve imkanınız varsa 280hz almaktan çekinmeyin, ileride sistem yenilersiniz vs. tekrar masraf yapmaya gerek yok. En fazla şuanlık tüm nimetlerinden faydalanamazsınız. 280hz alacaksanız bile IPS panel düzgün renk kalibrasyonuna sahip modellere bakın derim.

Masraf yapacaksanız ve imkanınız varsa 280hz almaktan çekinmeyin, ileride sistem yenilersiniz vs. tekrar masraf yapmaya gerek yok. En fazla şuanlık tüm nimetlerinden faydalanamazsınız. 280hz alacaksanız bile IPS panel düzgün renk kalibrasyonuna sahip modellere bakın

Masraf yapacaksanız ve imkanınız varsa 280hz almaktan çekinmeyin, ileride sistem yenilersiniz vs. tekrar masraf yapmaya gerek yok. En fazla şuanlık tüm nimetlerinden faydalanamazsınız. 280hz alacaksanız bile IPS panel düzgün renk kalibrasyonuna sahip modellere bakın derim.
Benim pc 200 fps ara sıra veriyor ve sistemimi yenileyebilecegimi pek zannetmiyorum 165 hz 24 inç dediğiniz özelliklere sahip bir monitör linki atabilirmisiniz size zahmet

Yeni konular

Geri
Yukarı