Laptopa su döküldü

Nether

Kilopat
Arkadaşlar merhaba MSI GE66 model laptopuma surahi devrildi saat 2 civarında çoğu etrafına döküldü ancak üzerine de geldi bir yarım su bardağı diyebilirim. Gördüğüm an her kabloyu aleti çekip bilgisayari kapatip klavyeyi silip ucgen şeklinde balkona koydum. Güneşin altına değil. Henüz açmak için erken mi olur? İzmir'de yaşıyorum hava 40 derece ve sıcak esiyor. Bazı MSI laptoplari dökülmelere karşı dayanikliymis bu doğru mu?

Arkadaşlar merhaba MSI GE66 model laptopuma surahi devrildi saat 2 civarında çoğu etrafına döküldü ancak üzerine de geldi bir yarım su bardağı diyebilirim. Gördüğüm an her kabloyu aleti çekip bilgisayari kapatip klavyeyi silip ucgen şeklinde balkona koydum. Güneşin altına değil. Henüz açmak için erken mi olur? İzmir'de yaşıyorum hava 40 derece ve sıcak esiyor. Bazı MSI laptoplari dökülmelere karşı dayanikliymis bu doğru mu?
MSI ozellikle bir sey soylemediyse oyle bir dayanikliliga guvenme.

Bilgisayarin icini acip bataryasini cikart ve butun parcalari kurula.

Dostum ilk işin PC'yi kapatıp bataryayı sökmek olmalı eger klavye tuşlarının arasından su sızdıgını düşünüyorsan arka kapağı sökmeli ve parcaların hepsini çıkartıp kuru pirince yatırmalı ve en az 40 saat beklemelisin sakın kurumustur acaba calısıyor mu diye gücü verme çıt diye bir ses duyarsın sonra ekranın gelmez haberin ola daha denemen icin erken.

Arkadaşlar çok anlamıyorum ben bu işlerden fotoğrafını çektim içinin. Su göremedim hala acmamda risk var mi yarını mi beklemeliyim.

Dosya Ekleri

• 20230720_201258.jpg
    20230720_201258.jpg
    153,2 KB · Görüntüleme: 69
Klavyenin üzerine döküldüyse zaten baktığın yerin hemen altındadır nem. Dikkatli olmanda fayda var, bir MSI kolay alınmıyor.

Öyle hocam bir daha alabilmem imkansız.
Çok sağ olun tavsiyeleriniz için bataryayı nasıl cikaracagimi bilmiyorum eski laptopumda rahatça çıkıyordu ancak bunda gömülü gibi duruyor. Yarın akşama kadar bekleyeceğim bir açmayı deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı