Laptopa takılan SSD ve HDD BIOS'ta gözükmüyor

Red Hair Shanks

Decapat
Asus K55VJ laptopa sahibim. Everest ESS-D24 240GB 2.5 SATA 6Gb/s SSD - Solid State Disk aldım. M2 girişim olmadığından CD-ROM'u söküp sata kutu aldım. Harddiski söküp SATA kutuya taktım. Aldığım SSD'yi ise harddisk'in yerine taktım. SATA kutuyu takmadan, yani sadece SSD takılıyken Windows kurdum, her şey sorunsuzdu. Yeniden başlatıyordum hiç sıkıntı olmuyordu, flaşı çıkardım PC'yi kapattım, tekrardan açınca SSD'mi görmedi ve sürekli BIOS açıldı. BIOS'ta bootlara baktığımda boş gözüküyordu. Flaş takılıyken bootta UEFI Sandisk ve Sandisk gözüküyor fakat SSD gözükmüyor, birkaç kere ayarlamaya çalıştığımda, arada bir gördü arada bir görmedi. Flaş takılı değilken hiçbir şekilde görmüyor ve sürekli BIOS açılıyor.

Yardımcı olabilirseniz BIOS'umun fotolarını çekip atabilirim, 2 gündür uğraşıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi günler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı