Laptoplarda Intel vs AMD

ZİYA_KARA

Centipat
Merhaba laptop almaya karar verdim ama Intel ve AMD işlemcilerin arasında kaldım nasıl bir farkları var? Kasma gibi sorunlar hangisinde var. Mesela sorun açma gibi bir sıkıntıları var mı? Yani hangi işlemci daha kullanışlı ve + tarafları var şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba laptop almaya karar verdim ama Intel ve AMD işlemcilerin arasında kaldım nasıl bir farkları var? Kasma gibi sorunlar hangisinde var. Mesela sorun açma gibi bir sıkıntıları var mı? Yani hangi işlemci daha kullanışlı ve + tarafları var şimdiden teşekkür ederim iyi günler.
Hangi iki işlemciyi kıyaslandığında bağlı. Düşük ve orta bütçeli bilgisayarlarda AMD daha performanslı ama üst seviye oyun ve render cihazı alacaksan 9750H hala en iyi işlemci.

Bütçen ne İntelin hangi modeli AMD hangi modeli onu yaz bence.

Hangi iki işlemciyi kıyaslandığında bağlı. Düşük ve orta bütçeli bilgisayarlarda AMD daha performanslı ama üst seviye oyun ve render cihazı alacaksan 9750H hala en iyi işlemci.

Bütçen ne İntelin hangi modeli AMD hangi modeli onu yaz bence.
Ortalama 3.000 TL laptoplarda kullanılan işlemcileri ele alabiliriz çünkü bütçem o kadar hocam.

Ortalama 3.000 TL laptoplarda kullanılan işlemcileri ele alabiliriz çünkü bütçem o kadar hocam.
O bütçede R5 3500U ve hatta indirimlerle aşağıda attığım model gibi R7 3700U bile bulunabiliyor. Intel tarafı bu bütçede daha zayıf. En fazla İ5 8265U bulunabiliyor ve RAM falan da iyi olsun dersen fiyat +3500TL oluyor. Bence AMD tercih edilmeli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı