Laptopta İkinci ekran kartı nasıl ana ekran kartı yapılır?

kayberen93

Decapat
Merhaba, bende HP laptop var yeni aldım oyunlara girdiğimde düşük FPS sorunu yaşıyorum ve sonra fark ettim ki ekran kartı ile çalışmıyor onboard ile çalışıyor.

Denedim yöntemler BIOS'ta bir ayar bulamadım aygıt yöneticisi r5i devre dışı bırakınca diğerinde de driver kalkmış görüyor.

Yüksek performans ayarlarda hiç görmüyor bu kartı.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    45,6 KB · Görüntüleme: 83
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    83,2 KB · Görüntüleme: 75
  • 3.jpg
    3.jpg
    53,4 KB · Görüntüleme: 137
Merhaba, bende HP laptop var yeni aldım oyunlara girdiğimde düşük FPS sorunu yaşıyorum ve sonra fark ettim ki ekran kartı ile çalışmıyor onboard ile çalışıyor.

Denedim yöntemler BIOS'ta bir ayar bulamadım aygıt yöneticisi r5i devre dışı bırakınca diğerinde de driver kalkmış görüyor.

Yüksek performans ayarlarda hiç görmüyor bu kartı.

Yüksek performans GPU seçin oyunları AMD kart ile açın Center uygulamasından yapabilirsiniz.

BIOS ayarlarınızın fotoğraflarını buraya da atabilir misiniz?

Yüksek performans GPU seçin oyunları AMD kart ile açın Center uygulamasından ya

Dual graph varsıyan kip afr dostu 1x1 ögeisi öotimize et afr AMD önceden tanımlanmıs kullan yine kart secme cıkmıyor AMD Dual grafik aktif mi olmalı kapalımı denedim de bir şey değişmedi gerçi cünkü kapatınca onboard yine kullanıyor.
BIOS ayarlarınızın fotoğraflarını buraya da atabilir misiniz?
+++++++++++++++

Dosya Ekleri

• x1.jpg
    x1.jpg
    56 KB · Görüntüleme: 38
  • x2.jpg
    x2.jpg
    40,8 KB · Görüntüleme: 35
  • x3.jpg
    x3.jpg
    44,8 KB · Görüntüleme: 40
  • x4.jpg
    x4.jpg
    46,8 KB · Görüntüleme: 27
  • x6.jpeg
    x6.jpeg
    50,9 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Hocam bu arada aygıt yöneticisinde sürücüsü yüklenmemiş bir PCI aygıtı var, onun sürücüsünü de bulup yükleyin, belki sorununuzu çözer.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı