Çözüldü Laptopta internet bağlantısı kendi kendine kopuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lejax

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: RTX 4060
CPU: Ryzen 7 7735HS
RAM: 24GB 4800 MHz DDR5
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi - Öğrenci
Herkese iyi günler. Yaklaşık iki gün falan önce aylardır sorunsuz çalışan internetim laptopta kopmaya başladı. Tekrar bağlanmaya çalıştığımda ise 'bu ağa bağlanamıyor.' diye uyarı veriyor. Bu sorun bilgisayarı yeniden başlattıktan veya uykuya alıp açtıktan sonra düzeliyor ama belli bir süre sonra yine kopuyor. Modemi resetledim, bazı 'CMD' komutları denedim, 5 GHz kapatıp denedim ama çözemedim. İki gün falan önce ben odamı değiştirdim, nispeten modeme daha uzak bir yerde ama yine tam çekiyor görünüyor. Odayı değiştirdikten sonra ilk saatlerde de bir şey yoktu. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Bu arada diğer cihazlarda bağlantı problemi yok sadece laptopta var.

Çözüm
Aynı olay bende de olmuştu çözümü şu şekilde bulmuştum:
1) Aygıt Yöneticisine girin.
2) Ağ bağdaştırıcları sekmesini büyütün.
3) Oradan Wi-Fi driverine sağ tıklayın. (Bende adı Intel Wi-Fi 6 AX201 160 MHz)
4) Sürücüyü güncelleştir'e tıklayın.
5) Açılan seçeneklerden "Bilgisayarımdaki sürücülere göz at" seçeneğini seçin.
6) Alttan "Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesini seçmeme izin ver" seçeneğini seçin.
7) Açılan seçeneklerden mevcut sürücünüzden daha eski tarihli bir sürücüyü seçin ve sonraki deyin. Bu işlem bilgisayarınıza önceden yüklediğiniz sürücüye dönmenizi sağlar.

Ben bu sorunu bu şekilde çözmüştüm isterseniz siz de bir deneyebilirsiniz lakin sürücü işleriyle uğraşırken risk faktörü vardı bu yüzden de herhangi bir sorumluluk kabul etmiyorum.
6) Alttan "Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesini seçmeme izin ver" seçeneğini seçin.
7) Açılan seçeneklerden mevcut sürücünüzden daha eski tarihli bir sürücüyü seçin ve sonraki deyin. Bu işlem bilgisayarınıza önceden yüklediğiniz sürücüye dönmenizi sağlar.

Ben bu sorunu bu şekilde çözmüştüm isterseniz siz de bir deneyebilirsiniz lakin sürücü işleriyle uğraşırken risk faktörü vardı bu yüzden de herhangi bir sorumluluk kabul etmiyorum.

Çözüm

Teşekkür ederim hocam. Denedim inşallah bir problem çıkmaz.

Bir problem çıkacağını sanmıyorum yine de sorumluluk kabul etmediğimi belirtmek için yazdım onu ben öyle aylardır kullanıyorum :D Sorununuz çözüldü mü?
Yok hocam estağfurullah. Bazen kendisi yanlış bir şey yapıyor suçu size atıyor. Hocam şu anlık bir sıkıntı yok. Umarım tekrar çıkmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı