Laptopu HDMI ile başka ekrana yansıtınca enerjiyi fazla harcar mı?

HectorBurak

Decipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Gaming laptopumu HDMI yardımı ile monitöre bağladım ve monitörü çift ekran niyetine kullanmaya başladım fakat bunun bilgisayarın performansı vs açısından bir eksisi var mıdır fazla enerji harcar mı bilgilendirebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayardan alacağı verimi değiştirmez ama monitör ile alacağın görüntü muhtemelen daha iyi olacaktır.
Enerji konusunda kastettiğinizi tam anlayamadım ama evet tabii ki enerji harcar sonuçta elektrik ile çalışan bir cihaz kullanıyorsunuz.

Gaming laptopumu HDMI yardımı ile monitöre bağladım ve monitörü çift ekran niyetine kullanmaya başladım fakat bunun bilgisayarın performansı vs açısından bir eksisi var mıdır fazla enerji harcar mı bilgilendirebilir misiniz?
Hayır,pil tüketimini büyük bir ölçüde kullanmaz,ve bir performans düşüklüğü de yaşamazsınız,ancak laptopunuzun pil ömrü HDMI bağlantısı ile ekranı biraz daha hızlı tüketme eğiliminde olabilir. Çünkü ekranın gücünü beslemek için daha fazla enerji gerekibiliyor.

CPU kullanımın normale göre bir tık artmış olacaktır her iki ekranda işlem yaptığın için, sistemin iyise dert etmeye gerek yok.

Evet aslında bu yüzden açmıştım konuyu gece çift monitör açıkken bilgisayar ekranında oynadığım oyunu oynarken CPU birkaç derece fazla çalışmıştı, içim rahat olsun diye açmak istedim. Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı