Laptopu sökmeden temizlemek mümkün mü?

Pola_93

Picopat
Daha önce hiç elimde olan laptopu sökmedim. Bu araları ısındığından dolayı laptopu sökmeden, fan kısmına elektrik süpürgesi tutarak vs. temizlik yapabilir miyim?

Daha önce hiç elimde olan laptopu sökmedim. Bu araları ısındığından dolayı laptopu sökmeden, fan kısmına elektrik süpürgesi tutarak vs. temizlik yapabilir miyim?

Elektrik süpürgesi tutmayın ters akım yaratır. Kompresör veya fırça ile temizleyin.

Temizleyemezsin. Fan kısmına süpürge tutmak tozların fana sıkışmasına sebep olabilir. İnternette laptopunun marka modeline bakarak nasıl açıldığına bakabilirsin. Söküp güzelce temizle ve termal macunları yenile.

Sakın deneme. Fanı sakın döndürmeyin. Fanın dönmesi elektirik üretir. Ve dışarı atamdığı için. Güç tuşuna bastığınız anda bilgisayarınız gider. Açıp temizleyin çok sağlıklı olacaktır.

Sakın deneme. Fanı sakın döndürmeyin. Fanın dönmesi elektirik üretir. Ve dışarı atamdığı için. Güç tuşuna bastığınız anda bilgisayarınız gider. Açıp temizleyin çok sağlıklı olacaktır.
Webtekno'da yazdığı için açtım konuyu:

İlk çözümde elektrik süpürgesi ile çekin diyor.

Fan kısmına elektrik süpürgesi, kompresör vs. bir şey tutarsanız fanın içindeki toz çıkmak yerine fanın içine sıkışır ve fan dönemez. Ondan sonra siz de bilgisayarın arka kapağında sucuk pişirirsiniz :).

Geri
Yukarı