Laptopun üstündeki çıkartma izi nasıl çıkartılır?

Şimdi deneyeceğim
Dök biraz bekle. Daha sonra kart gibi birşey ile üstüne ince bir bez atarak kazı. Biraz uğraştırır ama o yapışkan yumuşadı mı çıkar. Çıkmama gibi bir ihtimali yok. Ama dediğim gibi biraz vaktini alıcak en basta çıkarırken sirke dökseydin stickera öyle çekseydin gelirdi direk.

Dök biraz bekle. Daha sonra kart gibi bir şey ile üstüne ince bir bez atarak kazı. Biraz uğraştırır ama o yapışkan yumuşadı mı çıkar. Çıkmama gibi bir ihtimali yok. Ama dediğim gibi biraz vaktini alacak en basta çıkarırken sirke dökseydin stickera öyle çekseydin gelirdi direk.

Dediğiniz gibi yaptım hiçbir şey olmadı, hatta sanki kolonya döktüğüm yerde iz çıktı

Dosya Ekleri

• IMG_20220510_002736.jpg
    IMG_20220510_002736.jpg
    173,1 KB · Görüntüleme: 45
Dediğiniz gibi yaptım hiçbir şey olmadı, hatta sanki kolonya döktüğüm yerde iz çıktı
Japon 502 vs gibi yapıştırıcı ile yapıştırmadıysanız bu su ile bile çıkar ama siz nasıl çıkaramıyorsunuz anlamadim. Fazla aceleci davranma. O seni bir süre ugrastiracak. Yapiskani yumusatirsan rahatlıkla kazırsın.
Silgi de kullanabilirsin.

Japon 502 vs gibi yapıştırıcı ile yapıştırmadıysanız bu su ile bile çıkar ama siz nasıl çıkaramıyorsunuz anlamadim. Fazla aceleci davranma. O seni bir süre ugrastiracak. Yapiskani yumusatirsan rahatlıkla kazırsın.
Silgi de kullanabilirsin.

Yok vallahi yapıştırıcı falan değil, internetten sipariş ettiğim bir kaplamaydı ve öyle oldu. Silgiyi denedim bir sonuç alamadım, sabahleyin kolonya ile uğraşacağım biraz daha olmazsa gidip WD-40 bakacağım

Tahta zeminlere genelde kolonya döküp çakmak ile yakıp ardından hızlıca yanık olmadan ıslak mendille geçince yapışkan izlerden eser kalmıyordu. Ama yine de laptoplar için deneme aklında bulunsun dedim. :)

@ornitorenx benim söylediğim yöntem boya sökme ve yanma gibi durum oluşmazsa yüzeyde plastik değil sanırım üst kapağı hızlıca çözer. Bunu benim masada veya yer zeminlerinde çok denedim bayağı hızlı etkili yöntem. Uzun süre kalmış bant izlerini böyle söküyorum. :)

:D teşekkür ederim

Hocam, Bana sorarsan kimyasallar ile uğraşma elektronik cihazdır boyasını her türlü bozabilirsin eski bir Toshiba laptopumun işlemci stickerını söküp kolonyağı ile silmeye çalışırken gri boyalı yeri plastiğin kendi rengine bürünüp mahvolmuştu. Bence fön makinesi ile izlerin üzerini gezdirerek aşırı olmadan biraz ısıt. Yapışkan izlerinin yumuşamasını sağla ve parmağınla kazımadan sürt, keşke sökerken ısıtıcı kullansaydın belki o zaman hiç iz kalmadan çıkarabilirdin. 🙂 bu tür kaplamalarda hava kanallı araç kaplama folyosu gibi kaliteli kaplamalar kullanmak çok önemli. Çünkü önemli olan tarz yapmaktan ziyade laptopun da dış etkenlerden zarar görmesini engellemek, ama maalesef ucuz kaplamalar yüzünden bu zararı farkında olmadan biz veriyoruz.
2012 yılına ait Lenovo Z580 model bir laptopum var kendisine 2015'ten beri canım sıkıldıkça kaplama yapıp zaman zaman da değişimini yaptım şu an ise 3.kaplaması olan mat bukalemun mevcut ve hiçbir yenilememde ısıtıcı eşliğinde söktüğüm için böyle bir sorunla karşılaşmamıştım 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı