Çözüldü Laptopun vidası çıkmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Utku67Utku

Centipat
Daha fazla  
Laptopu eskiden SSD aldığımda açmıştım. O zaman vidalar rahatça açıldı. Şimdi ise bazıları açılıyor bazıları açılmıyor. Ne yapabilirim?

Laptopu eskiden SSD aldığımda açmıştım. O zaman vidalar rahatça açıldı. Şimdi ise bazıları açılıyor bazıları açılmıyor. Ne yapabilirim?

Vida dişlerinin üzerindeki plastik fazla ısınmadan dolayı erimiş ve akıp sertleşmiş olabilir tornavidayı ısıtıp sonra vida ile temasta tutup vidanın ve üstündeki plastiğin yumuşamasını sağlarsan açılabilir.

Bir önceki açışınızda vidayı aşındırdıysanız normal. 2 ay önce sırf bu nedenden kasamdaki fanları sökememiştim. Eğer halihazırda aşındıysa siz güç uyguladıkça daha da aşınır. Pense veya farklı bir alet yardımıyla kenarlarından çevirerek çıkartabilirsiniz.

Bir önceki açışınızda vidayı aşındırdıysanız normal. 2 ay önce sırf bu nedenden kasamdaki fanları sökememiştim. Eğer halihazırda aşındıysa siz güç uyguladıkça daha da aşınır. Pense veya farklı bir alet yardımıyla kenarlarından çevirerek çıkartabilirsiniz.

Aşınma yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı