League of Legends biter mi?

CS ve Dota çıkalı uzun bir süre oldu. Kendi alanında bir ilke imza attılar ve muhteşem kemik kitle elde ettiler.

Dota'yı yazmamın sebebi LoL ile aynı türde olması. CS 1.6'dan sonra CS: Source faciasından sonra bile popülerliğini yitirmedi ve CS:GO ile yeniden arşa çıktı.

LoL de böyledir arkadaşlar. Dota da bitmez. LoL de bitmez. CS 1.6 bile bitmedi nasıl bitsin bu oyunlar?:)

Zamana ayak uyduramayan her şey biter adamlar şarkılarını bile o zamnın en hit parçalarına özenerek yapıyor örneğin şu k/da serisi gibi bu kadar kitleye hitap eden ve sürekli yenilik peşinde koşan bir kuruluş olduğu sürece Riot en az 10 yıl devam eder gelecekte ne olduğunu bilemeyiz belki de bilgisayar devrini kapatacak farklı cihazlar üretirler çok belirsiz.

Oyundaki karakterlerin sayısı yeni oyuncuların alışamayacağı veya yeteneklerini öğrenmesinin çok uzun süreceği seviyeye gelince yeni oyuncular gelmeyi yavaş yavaş bırakacak ve oyuncu kaybettikçe ölecek o yüzden riot yeni oyunlar da çıkarıyor

Oyundaki karakterlerin sayısı yeni oyuncuların alışamayacağı veya yeteneklerini öğrenmesinin çok uzun süreceği seviyeye gelince yeni oyuncular gelmeyi yavaş yavaş bırakacak ve oyuncu kaybettikçe ölecek o yüzden riot yeni oyunlar da çıkarıyor
Yeteneklerini öğrenmesi zor olan kahraman sayısı azınlıkta. Genelde basit arayüz olduğu için o sebeple bırakılacağını sanmıyorum. Zaten günümüzde bilmediği kahramanı oynayan bir sürü oyuncu var 😄

CS'nin bitişi vaşonun çıkmasıyla oldu ve CS oyuncularının büyük çoğunluğu Valorant'a kaydı ve eğer LoL'den daha iyi bir MOBA çıkarsa çoğu kişi ona geçer bence.
Hayır CS bitmedi ve Valorant çıkmadan önce hileciler yüzünden kan kaybetmişti CS. Bu tür oyunlarda biri diğerini yemez. Battle Royale oyunların birinin popülerliği arttığında diğerleri de artar mesela.
League of Legends tamamen kapatılsa bile yeni bir MOBA oyunla devam ederler. Zaten şimdiden gördüğünüz üzere tek tarafa yatırım yapmıyorlar.

Zamanın en efsane oyunları bile bitmişken League of Legends de biter bir gün ancak bu oyundan ekmek yiyen yüz binlerce insan var. Ve 2 haftada bir güncelleme alan sayılı oyunlardan birisi. Bir oyunun bitişi neye göre oluyor neden bitiyor?
Ben 2 sene önce bıraktım. 6 yıl boyunca oynadım ve oyun gelişmeye açık. Hatta şöyle diyim eskisine göre daha fazla oyuncusu var.
Valorant sayesinde de diğer oyunlarını fişekliyorlar. Hatta çoğu kişi kozmetik için oynuyor. Eski oyuncular gidiyor gerçi. Anlık oyuncusu ne kadar fazla ise o kadar uzun sürer. Ve ayrıca riot games tekel olmaya başladı anlık oyuncusu fps olarak cs yi geride bırsktı ve lol de moba olarak en fazla oynana oyunlardan. Global olmaya müsait bir şirket. Şunu da diyim adamlar şuan para içinde yüzüyor her ülkede ofisleri var her dil mevcut. Kendilerine ait oyun sahaları var ve çok ünlü markalarla sponsorluk içinde. Üstüne adamlar her yıl hem dünya şampiyonası için kaç milyon dolar harcıyorlar. Ya adamlar her sektöre girdi oyun olsun şarkı olsun dizi olsun. İnsanları her türlü çekebilen bir oyun. Küresel bir olay olursa veya teknoloji daha çok gelişirse oyun biter ama.

Geri
Yukarı