Ledox uydu alıcısı Türksat 4/A kanal ayarı nasıl yapılır

lunarbike

Hectopat
Türksat 4a ayarlarını yapamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

1.jpg
2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyduyu Turksat'a getirin. Yeni tp deyip, frekans : 11747 symbol:27500 yatay olarak tp ekleyin. Daha sonra o tp den arama yapın.

Şu an bizim anten de çalışmıyor. Sanırım bizim de ayar yapmamız gerekiyor değil mi ?
Bende Frekans'ı 11747 yaptım, sembol oranını 27500 yaptım. Benimkinde TP filan yazmıyordu bunların ikisini ayarladım, H pozisyonuna getirdim %10'da şu anda. Yabancı isimli kanalları buluyor sanırım şu anda :D

Şu an bizim anten de çalışmıyor. Sanırım bizim de ayar yapmamız gerekiyor değil mi ?
Bende Frekans'ı 11747 yaptım, sembol oranını 27500 yaptım. Benimkinde TP filan yazmıyordu bunların ikisini ayarladım, H pozisyonuna getirdim %10'da şu anda. Yabancı isimli kanalları buluyor sanırım şu anda :D
Hocam Turksatın kendi ayarlarıyla oynamadıysanız, %10 çekmemesi lazım. O eklediğiniz tp üzerinden arama yapıyorsunuz değil mi ? Tp kaydoluyor yani.

Vallahi dostum hiçbir şey bilmiyorum, Channel bölümüne girip bir şeyler yaptım. Önceden 160 tane kanal vardı, üstüne 58 tane kanal ekledi, şimdi 220'ye yakın kanal oldu. 160'dan öncesi hiç çekmiyor, 160'dan sonrası gözüküyor :D Adam gibi kanalları söyliyeyim: Kanal D-Star-Ntv-Ntvspor. Bunun haricinde sağlam kanal göremedim. Sanırım beceremedim yani...

Vallahi dostum hiçbir şey bilmiyorum, Channel bölümüne girip bir şeyler yaptım. Önceden 160 tane kanal vardı, üstüne 58 tane kanal ekledi, şimdi 220'ye yakın kanal oldu. 160'dan öncesi hiç çekmiyor, 160'dan sonrası gözüküyor :D Adam gibi kanalları söyliyeyim: Kanal D-Star-Ntv-Ntvspor. Bunun haricinde sağlam kanal göremedim. Sanırım beceremedim yani...
Önceki kanallar 3a ya göre zaten hocam eski frekansta onların gözükmemesi normal. Ben 4 tv ye kurulum yaptım 4 ünde de aynı şekil eski kanalları komple silip baştan kurdum. Siz uydu ayarlarını internetten bakıp bir kontrol edin bence.

Vallahi zaten TV ile işim olmaz, evdekiler istedi diye bir kalkışayım dedim, kanal filan silmedim direk yeni frekansları yazıp arattım. Zaten kutu filan çok eski.. O frekans yazma yerinde de adam akıllı seçenekler yoktu. Tp filan yoktu. Pozisyon, sembol ve frekans vardı.
Bu gecelik idare etsin, yarın çağırırlar bir antenci :D

@lunarbike ;
TP frekans 11844,
Simbol Oranı 02222,
Polarite V,
Ok tuşuna basıp aramaya başlayacaksın.

@itsAtaken
Sorunu burada sorabilirsin;
Türksat 4/A Frekans Listesi
Oku yapamazsan Cihaz modelini, kanal arama, uydu ayarı ve iç bölgelerin resimlerini paylaşın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı