Legion Y27-30 monitör ve Lenovo Legion 5 uyumlu olur mu?

Bütçe
4500
Google'dan araştırabilirsin illa ki bir sonuca ulaşırsın ama sorun ettiğin şey o kadar da önemli bir şey değil diye düşünüyorum bu fiyata 0,5 ms 180 hz 27 inç monitör biraz zor bulunur.

Merhaba, Legion 5 kullanıcısıyım ve monitör almayı düşünüyorum. Bu monitör indirimde gözüküyor. Merak ettiğim konu laptopumla HDMI'dan tam performanslı bir şekilde kullanabilir miyim? Mesela, 165Hz alabilir miyim? Ya da, AMD FreeSync yazıyor açıklamalarında. G-Sync olmaması çok etkiler mi? Monitörlerden çok anlamıyorum açıkçası. Legion'dan memnumum ama bu fiyata daha iyisi varsa onu tercih etmeyi düşünebilirim.
hocam su monitörü aldım. 2 Gün önce teslim edildi bugun açıp testini yaptığımda 2 adet yeşil ölü pixel mevcuttu. Firmaya söyledim lenovo ya yönlendirdi lenovo yu aradım değişim veya iade almıyoruz denildi. Hepsiburada üzeirnden iade başlattım umarım 15 günlük sürecden dolayı iade alınır. Satış sonrası sıkıntılı bir süreci var ve destek olan yok zaten net house googledan yorumlara baktığınızda kötü yorumları var. Bu tür ürünlerde amazonu tercih edin mümkünse.

hocam su monitörü aldım. 2 Gün önce teslim edildi bugun açıp testini yaptığımda 2 adet yeşil ölü pixel mevcuttu. Firmaya söyledim lenovo ya yönlendirdi lenovo yu aradım değişim veya iade almıyoruz denildi. Hepsiburada üzeirnden iade başlattım umarım 15 günlük sürecden dolayı iade alınır. Satış sonrası sıkıntılı bir süreci var ve destek olan yok zaten net house googledan yorumlara baktığınızda kötü yorumları var. Bu tür ürünlerde amazonu tercih edin mümkünse.
Hocam, iadeniz oldu mu?

Mağzaya bugun ulaştı suanda inceliyorlar. İade almak zorundalar normalde cünkü üründeki ölü pikseli kusur olarak görmüyorlar. Kusursuz ve satılabilir ürün iade alınmalı bekliyorum. Bilgilendirme yaparım sonuca göre 2017 cikan yasaya göre 1 tane bile olsa ayıplı ürün kategorisine giriyormuş.

Mağzaya bugun ulaştı suanda inceliyorlar. İade almak zorundalar normalde cünkü üründeki ölü pikseli kusur olarak görmüyorlar. Kusursuz ve satılabilir ürün iade alınmalı bekliyorum. Bilgilendirme yaparım sonuca göre 2017 cikan yasaya göre 1 tane bile olsa ayıplı ürün kategorisine giriyormuş.
Bende de çıktı galiba. Son postlarıma bakabilirsin.

G-Sync ve AMD FreeSync olayları hakkında bilginiz var mı?

Açıklayayım. FreeSync monitörlerin yazılımında bulunan bir Sync özelliği. OSD menüsünden açabiliyorsun. HDMI veya DP fark etmiyor.
G-Sync ise NVIDIA GPU'larda kullanılan ve HDMI 2.1 veya DP bağlantısı zorunlu olan bir Sync özelliği. Bunu açmak için; DP bağlantısı yapıp, monitörden Free-Sync'ya da Adaptive Sync açıp ardından NVIDIA Denetim Masası'na gelip G-Sync kısmından GPU üzerinden aktif et kutucuğunu tiklemen gerekiyor.
Fakat olayın diğer yüzü sen bir laptop kullanıyorsun. G-Sync komplike açmak için iki seçeneğin var.
Biri HDMI 2.1 kablo + hem laptopta hem monitörde HDMI 2.1 portu.
İkinci PAUGGE CDP14-PRO USB-C to DİSPLAYPORT 1.4 KABLO - Vatan Bilgisayar eğer Type-C çıkışın Thunderbolt özellikliyse bu kablo şart.

Yeni konular

Geri
Yukarı