Lenovo 3000 N500 4233-48G Bios update

Ozanike

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Technopat ailesi;

Uzun bir süredir paylaşımlarınızı takip ediyorum. Sayenizde bir çok bilgi öğrendim ve öğrenmeye de devam ediyorum. Fakat bugün bios güncelleme ile ilgili ne kadar arama yaptıysam da problemimi çözemedim. Başlıkta belirttiğim marka bir dizüstü bilgisayarım var ve genellikle ofisteki işlerim için kullanıyorum. Bugün youtube kanalınızda bulunan dizüstü bilgisayar ssd takma rehberiniz sayesinde ben de dizüstü bilgisayarıma bir ssd taktım. Windows 8.1 sürümüne terfi etmek istiyorum ve yine sizin sayenizde UEFI diye bir terim öğrenmiş oldum. Bios sürümüme baktığımda baya eski görünüyor ve daha önce hiç update yapmadım. İnternette ve technopatta yaptığım aramalarda Phoenix marka bioslar ile ilgili bir güncelleme bulamadım. Bu konuda varsa yardımlarınızı rica ediyorum @Recep Baltaş . Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle teşekkürler @MF ... Bios sürümüm 6GET11WW (V1.02) yalnız tarihini göremedim. Ayrıca menülerde dolaştığımda "bios update " ile ilgili bir kısımda göremedim.

Bu dosyayı direk windows üzerinden herhangi bir setup dosyası yükler gibi yükledim. Bu şekilde yüklemem mi yoksa başka bir problemden mi anlamadığım bu bios güncellemesinin bilgisayara iyi gelmediği.. Ekran parlaklığıyla ilgili ayar sapıttı ve ayrıca çıkmayan fan sesleri çıkar oldu. Acaba eski sürüme geri dönmem mi gerekiyor yoksa ben mi yanlış yükledim @MF @Recep Baltaş

Hata yok. Doğru yüklediniz büyük ihtimalle. Tavsiyem pili ve şarjı söküp 5 dakika bekledikten sonra geri takmanız.

Windows 8.1 kurun, fan sesi azalacaktır. Kuramadığınız sürücü ya da çalışmayan bir özellik olursa da bizi etiketlemeniz yeterli.

Recep Bey teşekkürler. Bilgisayar yönet kısmını baktığım zaman kurulamayan bir driver yok gibi görünüyor. Win 8.1 kurdum fakat ekran parlaklık ayarı hala düzelmedi. En parlak ayara aldığım zaman ekran parlaklığı az oluyor,en yüksek parlaklık ayarının bir altında ekran en parlak halini alıyor. Çok büyük bir problem değil fakat biraz sinir bozucu bir durum. @Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı