Çözüldü Lenovo - boot menu app menu sorunu masaüstü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kkadirk

Hectopat
Merhaba,

Lenovo z580 bilgisayar kullanmaktayım. Bu akşam flash diski biçimlendirmede sorun olunca PC'yi biraz karıştırdım ve mavi ekran verip kapandı. Daha sonra açıldığında aşağıdaki fotoğrafdaki gibi kaldı. App menüden biosa giriyor ancak kurcalamama rağmen masaüstü gelmedi. HDD üstünde entere basıyorum tekrar başlıyor bu ekrana geliyor.

Sistem Windows 8.

Novo tuşuyla açtığımda sistem geri yükleme yapmak istedim ancak yine bu ekrana geldi.

cqk8SFw.jpg

Bilgisayarın şu durumda açılma umudu yok mudur? Format atarsam tüm verilerim gidecek ve önemli dosyalarım var. Format harici başka bir yolu yok mu? Yarın bir de servisi de arayıp görüşeceğim.

Verilerinizin gitmemesi için yapabileceğiniz en iyi şey sabit diski sökmek ve bir USB kutusuna takmak olacaktır. Kutuyu PC'ye bağlayarak verilerinize ulaşabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Aynı sorunu yaşayanlar için;

Win8 dvdsi oluşturdum biostan birinci sıraya aldım makine gördü ve kuruluma geçti. O sırada sol altta bilgisayarımı onar ibaresi çıktı. Ona tıkladığımda onarma işlemini yaptı. Daha sonra veri kaybı olmadan masaüstü geldi.

Birşey daha DVD oluşturmadan önce defalarca flash disk ile win8 kurulumu denedim ancak olmadı en sağlamı DVD oluşturup denemek.

Ben siz Mac kurmak için diski formatladınız sandım açıkçası. Evet, Mac'i boot edince bazen Windows'un bootloader'ını bozabiliyor. Onarma işe yarayacaktır ki yaramış da.
Konuyu hortlatmış gibi oluyorumda benim bilgisayarımda lenovo z580 bilgisayarımda biosa ihtiyacım oldu ancak girişte falan yoktu giremiyordum bende biosu güncelleyince sorunun hallolacağını düşünüp bir program kurdum sonra bilgisayar kapandı ve ekranda bit kaç sayfa yazı belirdikten sonra boot menu app menuye attı hddyi secitim yine ayni menuye atti kendi harici hddmi taktım yine aynı menuye attı format cdsi taktim yine aynı menuye attı servise gönderdik anakart ve hddnin bozulmuş olduğunu söyleyip 1250lira bir fiyat çıkardilar leptop un sıfırı zaten 1235 lira bir biostan bilgisayarın bu hale gelmesi çok saçma geliyor bunun bir çözüm yolu yokmudur ilgilenirseniz çok sevinirim.

Bir biostan bilgisayarın bu hale gelmesi çok saçma geliyor.
Bios düzgün çalışmazsa bilgisayar çalışmaz.
App menüye benim z580`den enter ile girdim.
Bios ayarları geldi.
Bunu bir deneyin.
1.App menüye enter ile gir.
2.Keybord`da ok işaretini kullanarak exit gel.
3.Load setup defaults seç enter yap.
4.Sen kendin bios ayarlarında değişiklik yaparsan F10 ile save and exit yap.
Load setup defaults videosu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Birde bu video var.

Teşekkürler ama benim sorunum bu değil boot menude hdd seçmeme rağmen hep aynı menuye atıyor şuan biosa girebiliyorum ama bilgisayara giremiyorum

Bir USB bellek hazırlayıp format atmanızı tavsiye edeceğim. Eğer kurulum gerçekleştiremezseniz sabit diskin bozulmuş olduğunu düşünüyorum.

USB için gerekli dosya ve bilgiler burada:

Technopat Sosyal
Merhaba, Wi
Verilerinizin gitmemesi için yapabileceğiniz en iyi şey sabit diski sökmek ve bir USB kutusuna takmak olacaktır. Kutuyu PC'ye bağlayarak verilerinize ulaşabilirsiniz.

Merhaba, toshiba satellite s50t-a-122 bilgisayarım en son win 10 güncellemesi yaparken zorunlu olarak kapatmak zorunda kaldım. sürekli bu hatayı alıyorum temiz kurum için usb oluşturdum fakat olmadı. En son olarak hdd laptop içinden çıkararak yine toshibanın harici diskini kullandığım kutuya taktım başka bilgisayarda dosyalarıma ulaşıp kurtarmak için ama bu seferde Bilgisayarım içinde E diski olarak görüyorum ama hiç açılmıyor. Yardımlarınızı rica edicem.

Dosya Ekleri

• IMG_0526.JPG
    IMG_0526.JPG
    2,1 MB · Görüntüleme: 246

Yeni konular

Geri
Yukarı