Lenovo DoA raporu veriyor

Mert Frnc

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar Lenovo Legion 5 Pro cihazımı birkaç sorun nedeniyle servise göndermiştim bugün aradığımda cihaza doa raporu vereceklerini söylediler fakat tam kesinleşmemiş. Laptopumu mediamarktan almıştım bu rapor geldiğinde ellerinde aynı cihaz yoksa ben para iadesi istemiyorum günümüz şartlarında aynı fiyata aynı cihazı alamam. Para iadesi yapmaya çalışırlarsa ne yapmam lazım tüketici hakem heyetine başvursam olur mu?

Merhaba arkadaşlar Lenovo Legion 5 Pro cihazımı birkaç sorun nedeniyle servise göndermiştim bugün aradığımda cihaza doa raporu vereceklerini söylediler fakat tam kesinleşmemiş. Laptopumu mediamarktan almıştım bu rapor geldiğinde ellerinde aynı cihaz yoksa ben para iadesi istemiyorum günümüz şartlarında aynı fiyata aynı cihazı alamam. Para iadesi yapmaya çalışırlarsa ne yapmam lazım tüketici hakem heyetine başvursam olur mu?

Aynı cihazı bulamayacakları için büyük ihtimal para iadesi yaparlar. Hani cihaz yoksa tekrardan üretemezler ki zaten o yüzden para iadesi de var eğer cihaz bulamazlar ise büyük ihtimal THH gitseniz bile değişim olmaz.

Aynı cihazı bulamayacakları için büyük ihtimal para iadesi yaparlar. Hani cihaz yoksa tekrardan üretemezler ki zaten o yüzden para iadesi de var eğer cihaz bulamazlar ise büyük ihtimal THH gitseniz bile değişim olmaz.
Logitech'te aynı ürün yoksa üst modelini veriyorlardı burada böyle bir durum olmaz mı acaba ? Mesela benim 3070'li amd işlemcili cihazım yerine 3060'lı veya 3070'li İntel işlemcili bir cihaz verilse.

Logitech'te aynı ürün yoksa üst modelini veriyorlardı burada böyle bir durum olmaz mı acaba? Mesela benim 3070'li AMD işlemcili cihazım yerine 3060'lı veya 3070'li Intel işlemcili bir cihaz verilse.

Doğrudur bazen yapabiliyorlar ama mesela HP de yapmadılar bana. Biraz firmaya veya karşında uğraştığın kişiye bağlı.

Güncelleme yapmak istedim 2023 yılının ağustos ayında servis 2 yılı aştığı Lenovo'nun kendi verdiği garanti süresi içinde olduğundan dolayı doa raporu vermemişti. Onarım yapılıp geri gönderilmişti cihazda aynı sorunlar olunca tekrardan yolladım ve bu sefer doa raporu verdiler.

Geri
Yukarı