Lenovo G24-20'de Ghosting var mı?

jessepinkmanx35

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Lenovo G24 20
Lenovo G24-20 modelini aldım bugün. Ölü pixel vs çıkmadı. Ghosting konusunda bilgim olmadığı için sizlere sormak istedim monitöre hiçbir ayar yapmadım 144hz de ve G SYNC açık durumdadır. Sizce bu derece ghosting normal midir?

Test videosu

Ayarlanmamış video veya fotoğraf ile doğru sonuçlar çıkmaz ancak iyi gözüküyor, ghosting (orta şerit) veya smearing (üst şerit) belirtisi yok.

Ayarlamaktan kastım da perde hızının (shutter speed) olabildiğince düşük olması lazım ki görüntü o kadar keskin olsun. İnternette perde hızını aratarak neleri etkilediği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

SS alman lazım herhangi bir yerinde.
SS aldığınız zaman ekran kartının oluşturduğu görüntüyü kaydeder, önemli olan monitörün nasıl performans verdiği.

Aynı monitörü yakın zamanda aldım. İlk başlarda ghosting ve renk kaymasıyla karşılaştım forumda konu açıp destek almaya çalıştım olmadı. Kendim ayarları kurcalayarak sonuca ulaştım. Şu şekilde yaparsanız ghosting minimum seviyeye inecektir.(Ayrıca sorunu çözmeden önce 90 FPS alırken şimdi 120 alıyorum) Monitör'ün arka tuşlarıyla açılan ayar menüsünde Hz kısmında OverDrive'ı kapatın. Sonrasında ikinci sıradaki menüden FreeSync açtıktan sonra ekran kartınız Nvidia ise Nvidia Denetim Masasından G-Sync özelliğini açabilirsin. Farkı net göreceksin.

Yeni konular

Geri
Yukarı