Lenovo G580 Yosemite Problemi

FootHammer

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,
Lenovo g580 bilgisayarımda yosomite kurulumunda sorun yaşıyorum, kurulumu zorda olsa tamamladım lakin, intel ekran kartını görmedi, ethernet çalışmıyor. Multibeast ile çoğu şeyi yüklememe rağmen hala verim alamıyorum. Problem nerde olabilir ? Birde açılışta şöyle bir hata alıyorum;

"snb framebuffer did not show up unload"

Sistemin özellikleri

• İşlemci:i3-2350M(2.3Ghz)
  • Anakart:Intel Panther Point HM76, Intel Sandy Bridge
  • Görüntü Bağdaştırıcısı: Intel(R) HD Graphics 3000
  • Görüntü Bağdaştırıcısı: NVIDIA GeForce 710M (1 GB)
  • Ağ Bağdaştırıcısı: Qualcomm Atheros AR9285 Kablosuz Ağ Bağdaştırıcısı
  • Ses Bağdaştırıcı:Conexant Cx20590 @ Intel Panther Point PCH - High Definition Audio Controller [C-1]

Şimdiden yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler :)

İntel ekran kartı için forumda çözümünü anlatmışlardı. Intel HD Graphics 3000'i aratırsan bulabilirsin.
Nvidia zaten çalışmaz.
Ethernet kartın ne ?
Multibeast yerine Hackintoch Vietnam Tool kullanmanı tavsiye ederim.

Aldığın hata(snb framebuffer did not show up unload) SMBIOS problemi olabilir. Bunu düzeltmek için MacBook Pro 8.1 SMBIOS kullan. Bunuda Config.plist dosyanı Clover Configrator ile açıp program üzerinden düzeltebilirsin. Bu düzeltme HD3000 hatasınıda düzeltmene yardımcı olabilir. HD3000 için ayrıca şu bağlantıdaki çözümü dene:
[NEW] Intel HD 3000 & HD 4000 Driver 10.10.1 - Intel - Hackintosh Zone
Ses için Multibeast içerisinden Voodoo son sürümünü yükle.

Technopat'ın verdiği megada ki dosyayı indirdiysen evet Lenovo G580 modellerinde işe yaramıyor.Sıkıntı veriyor
Bunu kur benim makinada Lenovo G580 20150 ; Moverick 10.9.1 Turbobit Premium http://tb7.pl/pobierz/3fe5edda4410b5bcdf9c799e2fe27135/mc.os2014.rar

USB'ye boot ettikten sonra , Trasn mac ile System , Library ,Extensions menüsündeki bütün NVDA ile ilgili ketxleri sil sonra clover boot menüsünden graphiç ayarlarına gir ve intell inject i kaldır, üstekini işaretle ismini unuttum.Sonra kurulam geç.

Kurulum yaparsan sana gerekli dosyaları upload ederim ses, wifi, masus pad , bootloader...

Technopat'ın verdiği megada ki dosyayı indirdiysen evet Lenovo G580 modellerinde işe yaramıyor.Sıkıntı veriyor
Bunu kur benim makinada Lenovo G580 20150 ; Moverick 10.9.1 Turbobit Premium http://tb7.pl/pobierz/3fe5edda4410b5bcdf9c799e2fe27135/mc.os2014.rar

USB'ye boot ettikten sonra , Trasn mac ile System , Library ,Extensions menüsündeki bütün NVDA ile ilgili ketxleri sil sonra clover boot menüsünden graphiç ayarlarına gir ve intell inject i kaldır, üstekini işaretle ismini unuttum.Sonra kurulam geç.

Kurulum yaparsan sana gerekli dosyaları upload ederim ses, wifi, masus pad , bootloader...

Selam,
Wifi için yardımcı olabilir misiniz? Gerçekten çok makbule geçer.
Bu arada sorunu bootloaderden InjectIntel seçeneğini kaldırarak ve HD3000 kextini kurararak çözdüm, yardımlarınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı