Lenovo Ideapad 3 15IML05 OpenCore Catalina kurulumu

kad

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selamlar,
Lenovo Ideapad IP3-15IML laptopa OpenCore Catalina 10.15.5'i yine bu forumdaki imaj ile kurmayı denediğimde; bilgisayarı açıyorum herhangi bir işletim sistemi yüklü olmadığı için direkt USB'den Boot olup OpenCore menüsü açılıyor. Sonrasında Catalina'yı seçip devam ediyorum, bir süre siyah arka planda kodlar kayarken sonra yine OpenCore menüsü açılıyor, bu böyle döngü şeklinde devam ediyor.
Config olarak Commet Lake'i seçiyorum, işlemcim i3-10110U olduğu için. Farklı forumlardaki Config'ler ve EFI dosyaları ile denediğimde de başka hatalar alıyorum.
USB 2.0 porta takılı ve 64 GB. BIOS'ta Intel işlemciler için olan tüm ayarları yaptım.
Bazı farklı Config, EFI ve imajlar ile aldığım hatalardan bazıları;

1604757084293.png

1604756805374.png

Ayrıca en sonunda bezip Clover ile de kurmayı denedim, Clover ile SSD'yi biçimlendiriyorum sonrasında kurulumu başlatıyorum siyah arka planda kodlar kaydıktan sonra Apple logosu geliyor biraz ilerledikten sonra takılıyor.
Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum, teşekkürler...

@Yiğit Gençer YouTube üzerinden yardımcı olabileceğinizi belirtmiştiniz, şimdiden teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selamlar,
Lenovo Ideapad IP3-15IML laptopa OpenCore Catalina 10.15.5'i yine bu forumdaki imaj ile kurmayı denediğimde; bilgisayarı açıyorum herhangi bir işletim sistemi yüklü olmadığı için direkt USB'den Boot olup OpenCore menüsü açılıyor. Sonrasında Catalina'yı seçip devam ediyorum, bir süre siyah arka planda kodlar kayarken sonra yine OpenCore menüsü açılıyor, bu böyle döngü şeklinde devam ediyor.
Config olarak Commet Lake'i seçiyorum, işlemcim i3-10110U olduğu için. Farklı forumlardaki Config'ler ve EFI dosyaları ile denediğimde de başka hatalar alıyorum.
USB 2.0 porta takılı ve 64 GB. BIOS'ta Intel işlemciler için olan tüm ayarları yaptım.
Bazı farklı Config, EFI ve imajlar ile aldığım hatalardan bazıları;

Eki Görüntüle 729360

Eki Görüntüle 729351

Ayrıca en sonunda bezip Clover ile de kurmayı denedim, Clover ile SSD'yi biçimlendiriyorum sonrasında kurulumu başlatıyorum siyah arka planda kodlar kaydıktan sonra Apple logosu geliyor biraz ilerledikten sonra takılıyor.
Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum, teşekkürler...

@Yiğit Gençer YouTube üzerinden yardımcı olabileceğinizi belirtmiştiniz, şimdiden teşekkürler. :)
Merhabalar. Sizi burada görmek çok güzel :). Lütfen birde benim imajım ile deneyin.

Üstad mega dışında başka yerlere de upload edebilir misiniz? İndirirken zorluk yaşayanlar oluyor.
Tamamdır. Mega gibi ücretsiz yüksek depolama hizmeti veren (En azından iyi bir yer bulana kadar) bir yer bulmaya çalışıyorum. Ve alt yapıma uygun iyi bir internet firması. Upload hizmeti yüksek olan.

Merhabalar. Sizi burada görmek çok güzel :). Lütfen birde benim imajım ile deneyin.
Maalesef şu an bulunduğum yerde internet acayip kötü olduğu için indirmek 3-3.5 saatimi alıyor. Bu gece Mega üzerinden indirmeyi deneyeceğim umarım sorun çıkmaz.

Üstad mega dışında başka yerlere de upload edebilir misiniz? İndirirken zorluk yaşayanlar oluyor.
Evet bu çok önemli bir etken Mega'dansa Yandex Disk ve Google Drive öncelikli tercihlerim arasında oluyor genelda. Çünkü şu ana kadar sorun yaşamadım + tam hız alıyorum.

Laptop > Comet lake için olan EFI ile dener misin?

Tamamdır. En kısa süre içerisinde Google üzerine upload etmeye çalışacağım.
Gece indirmeyi başlattım sabah kalktığımda yaklaşık 4GB'ı inmişti yanlış hatırlamıyorsam, kota aşım hatası verdi maalesef.

Laptop > Comet lake için olan EFI ile dener misin?
Comet Lake ile denedim zaten, Open Core'dan Catalinayı seçtğimde yeniden boot olup Open Core menüsü açılıyor. Sankii hiç bir şey yapmamış gibi.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı