Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH05 laptop temizlendikten sonra çok yavaş ve çok sesli çalışmaya başladı

Ekrem Ege

Femtopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH05=Ryzen 5 4600H, GTX 1650 Ti, 16GB (8x2) 3200MHz, Samsung 980 Pro 500GB, SKhynix 256GB.
Meslek
Öğrenci
Selam, laptopum olan Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH05 kodlu laptopumu bu sabah toz temizliğini ve *termal macun kontrolü* (sadece kurumuş mu değil mi kontrolünü) yaptım. Arkasından eski 2.5" HDD'mi eski verileri almak için takıp çalıştırdım. Herhangi bir sorun oluşmadan çalıştı. Fakat sonrasında HDD ayrı depolama birimi olarak görünüyordu (E: F: Ve G: Olarak) ve ben de sadece yeni taktığım HDD'nin parçalı depolamalarını birleştirdim. Ardından laptopumdan çıkarttım. Fakat sonrasında bilgisayarım çok yavaş çalışmaya ve aşırı derecede fan sesi çıkartmaya başladı. Aynı zamanda muhtemelen statik elektrik yemiş olma ihtimali yüksek. Kapatıp açmayı denedim fakat açılmadı. Ben de internette aynı durumu yaşayanlara baktım ve güç dahil tüm girişleri söktükten sonra 30 saniye civarı Power butonuna basıp sonrasında normal bir şekilde açılmaya başladı fakat aynı sorunlar devam ediyordu. Ben de çözümü format atmakta buldum fakat işe yaramadı. Kısaca sorularım:
1) Statik elektriği nasıl boşaltabilirim?
2) Eski hızına nasıl döndürebilirim?
3) Aşağıda resmini koyduğum yanlış sıcaklık değerini nasıl düzeltebilirim?
4) Fan hızını nasıl düzeltebilirim?

1705850539574.png

Okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Sadece 1 soruya cevap verseniz dahi bana çok faydalı olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı