Lenovo IdeaPad IP3 laptopta oyundayken ani FPS düşüşleri meydana geliyor

raizerrrr

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Lenovo IdeaPad IP3 kullanıyorum (NVIDIA GeForce MX130, i3-10110u CPU 2.10GHz, 8 GB RAM, 256 GB SSD)
Fakat son birkaç haftada ani FPS düşüşleri yaşıyorum, CS2 gibi oyunlarda normalde 70 80 FPS verirken anlık 10 - 11 saniyeliğine FPS 30 civarına iniyor (çoğu oyunda meydana geliyor) ayrıca laptop altı fan kullanıyorum ona rağmen böyle düşüşler olmaya başladı son birkaç haftada. Ayrıca 2023'ün ağustos ayında Arctic MX-4 termal macun sürdüm, ne yapmalıyım?

Arkadaşlar Lenovo IdeaPad IP3 kullanıyorum (NVIDIA GeForce MX130, i3-10110u CPU 2.10GHz, 8 GB RAM, 256 GB SSD)
Fakat son birkaç haftada ani FPS düşüşleri yaşıyorum, CS2 gibi oyunlarda normalde 70 80 FPS verirken anlık 10 - 11 saniyeliğine FPS 30 civarına iniyor (çoğu oyunda meydana geliyor) ayrıca laptop altı fan kullanıyorum ona rağmen böyle düşüşler olmaya başladı son birkaç haftada. Ayrıca 2023'ün ağustos ayında Arctic MX-4 termal macun sürdüm, ne yapmalıyım?
Sürücüler tam mi? Geforce Experience indirin.

Sürücüler tam mi? GeForce Experience indirin.

Evet tam hocam şöyle diyeyim akla gelebilecek çoğu şeyi denedim maalesef düzelmedi fanlar mı tam soğutmuyor anlamış değilim halbuki takviye laptop altı fan da kullanıyorum acaba macun yeterli olmadı mı bir daha mı sürsem diye düşünmüyor da değilim gerçekten ilginç ve gerçekten oyundan soğutan bir fps drop yiyorum ayrıca geforce experience deki optimize pek de iyi değil zaten 640x480 oynuyorum laptopun şartlarından dolayı :d birde drop yemek gerçekten sinir bozucu Screenshot_2.png

Son düzenleme:
Evet tam hocam şöyle diyeyim akla gelebilecek çoğu şeyi denedim maalesef düzelmedi fanlar mı tam soğutmuyor anlamış değilim halbuki takviye laptop altı fan da kullanıyorum acaba macun yeterli olmadı mı bir daha mı sürsem diye düşünmüyor da değilim gerçekten ilginç ve gerçekten oyundan soğutan bir fps drop yiyorum ayrıca geforce experience deki optimize pek de iyi değil zaten 640x480 oynuyorum laptopun şartlarından dolayı :d birde drop yemek gerçekten sinir bozucuEki Görüntüle 2181105
Hocam fazla ya da az macun kullanımından olabilir, blok tam oturmamış olabilir.

Geri
Yukarı