Lenovo Ideapad S145 laptopun ekranı açılmıyor

Felicio

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Lenovo Ideapad S145'e sahibim ve bilgisayarımın birkaç aydır ekranı açılmıyor ve ben HDMI kablosu ile TV'ye bağlayarak oynuyorum, ne yapmam gerek ekranın düzelmesi için?

Hiçbir fikrim yok çünkü ben ekranı açık bıraktım bilgisayardada Mount and Blade Warband açıkdı ve 2 dakika bir yere gittim geldiğimde bilgisayarın ekranı kapanmıştı ve daha da açılmadı.
Çok garip bir durum hocam, soketleri bir kontrol etmek lazım aslında. İçini açıp fotolar atma şansınız varsa daha iyi yorum yapabiliriz.

Hocam şu anda bilgisayar yanımda değil de bana olabilecek hangi durumlar var onlardan bahsedebilir misiniz?
Öncelikle kasayı açınca ekran soketini rahatlıkla göreceğiz, çıkar tak yaparsınız onu. Görüntü hala gelmiyorsa, ekranın kenar çıtalarına sırası ile hafifçe bastırmak gerekli, gene düzelmez ise ekran emekliye ayrılmış demektir (yanmış).

Öncelikle kasayı açınca ekran soketini rahatlıkla göreceğiz, çıkar tak yaparsınız onu. Görüntü hala gelmiyorsa, ekranın kenar çıtalarına sırası ile hafifçe bastırmak gerekli, gene düzelmez ise ekran emekliye ayrılmış demektir (yanmış).

Masaüstü bilgisayar değil laptop hocam.

Geri
Yukarı