Lenovo Ideapad Z580 şarj olmuyor

Win7

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Lenovo Ideapad Z580 laptopum şarj oluyor ama nedense hep %5'te kalıyor batarya ışığı da yanıp sönüyor. 4 5 gün önceye kadar böyle değildi yeni fark ettim ya da yeni oldu. Fişi çıkarınca hemen kapanıyor Linux kullanıyorum orada kapasite %26 gözüküyor. Windows yükleme ve denetim aracında ise %27 olarak gözüküyor. Acaba neyi var ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• IMG-20230211-WA0015.jpg
    IMG-20230211-WA0015.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:
Bios ayarlarından "Built-in battery" ayarını kontrol edebilirsin. Bilgisayarın kendini bataryasız kullanım moduna almış olabilir. Bununla birlikte bilgisayarının modeli bir hayli eski. Bataryasının zarar görmüş olma ve ölçümlemede sorun yaşıyor olma ihtimali de var. Elbette muhtemelen pil ömrü de oldukça azalmış durumdadır.

BIOS ayarlarından "built-in battery" ayarını kontrol edebilirsin. Bilgisayarın kendini bataryasız kullanım moduna almış olabilir. Bununla birlikte bilgisayarının modeli bir hayli eski. Bataryasının zarar görmüş olma ve ölçümlemede sorun yaşıyor olma ihtimali de var. Elbette muhtemelen pil ömrü de oldukça azalmış durumdadır.

Ama 2 3 gün önce çok iyi götürdü Linux yükledim sonra oldu galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı