Lenovo Legion 5 Pro RTX 3070 vs Lenovo Legion 5 Pro RTX 4070

Mert Frnc

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, aşağıda linklerini bıraktığım iki cihaz arasında kaldım. İnternetten test videolarını izleyince RTX 3070 ile RTX 4070 arasında çok fark olmadığını gördüm.

12. nesil RTX 3070'li cihazı alırsam 16 GB RAM'i 32 GB olarak yükselteceğim yeni SSD alacağım ortalama fiyat 68 bin TL'ye kadar çıkacak.

Fakat 13. nesil 4070'li cıhazı alırsam herhangi bir yükseltme yapmayacağım siz olsanız hangi cihazı tercih ederdiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, aşağıda linklerini bıraktığım iki cihaz arasında kaldım. İnternetten test videolarını izleyince RTX 3070 ile RTX 4070 arasında çok fark olmadığını gördüm.

12. nesil RTX 3070'li cihazı alırsam 16 GB RAM'i 32 GB olarak yükselteceğim yeni SSD alacağım ortalama fiyat 68 bin TL'ye kadar çıkacak.

Fakat 13. nesil 4070'li cıhazı alırsam herhangi bir yükseltme yapmayacağım siz olsanız hangi cihazı tercih ederdiniz?

Bunu.

İkisi de o fiyata değmez, vatan şart mı? İkisinden biri alınacaksa 30k fark yerine 3070 alınır.

Vatan şart değil tabii ki sadece örnek olarak attım ama Lenovo şart 😅

Bunu.

Lenovo dışında düşünmüyorum öneriniz için teşekkür ederim.

Vatan şart değil tabii ki sadece örnek olarak attım ama Lenovo şart 😅

Lenovo dışında düşünmüyorum öneriniz için teşekkür ederim.
MSI olsa?

Vatan şart mı?

Hayır şart değil.

MSI olsa?

En son 2021 yılında bir MSI aldım o zaman coil whine sesi var diye iade etmiştim. Tabii zaman geçti modelde farklı ama nedense çekiniyorum.

Hocam illa Lenovo olsun diyorsan bu modele de göz atabilirsiniz.

Bunu gördüm fakat bu garanti olayı korkutuyor beni eski cihazım AMD'li Legion 5 proydu en son doa raporu çıktı işte artık şansa mı bilmiyorum 3 kere anakartı değişti. Oldu ki aldım arıza olduğunda masrafını kendi cebimden karşılamak zorunda kalacağım.

Geri
Yukarı