Lenovo LOQ cihazın uzun süre açık kalması sorun olur mu?

alestaa

Centipat
Daha fazla  
İyi sosyaller arkadaşlar. Jedi survivor oyununu indirmeye çalışıyorum, fakat yurtta kaldığım için haliyle oyun indirirken Wi-Fi kullanılmaz hale geliyor. Gece sabaha kadar oyun yüklensin diye laptopu açık bırakmayı düşünüyorum ayrıca şarja takılı olacak. Sizce sorun olur mu? Isınma açısından, performans açısından cihaza zarar verir mi?

Cihazım: Lenovo LOQ ırh8 i7 13620H RTX 4060 16 GB 512 GB.

1714165706469.png

Sorun olmaz. Zaten laptobun fanı vardır, o iş yapıyor. Ben hatta ekranını tam kapatmasam bile yarıdan fazla kapatıyordum ki tozlanmasın diye. Bu durumda bile herhangi bir sorun olmamıştı.

Sorun olmaz. Zaten laptopun fanı vardır, o iş yapıyor. Ben hatta ekranını tam kapatmasam bile yarıdan fazla kapatıyordum ki tozlanmasın diye. Bu durumda bile herhangi bir sorun olmamıştı.

Hocam fanlar Lenovo'nun otomatik ısı kipi modunda çalışıyor duruma göre kendisi ayarlıyor. Sıcaklığa bakıyorum 45 derecelerde şu anda. Bir de hocam yurtta olduğum için VPN kullanıyorum o sebepten biraz da olsa yük altında oluyor cihaz. bunları da dikkate alırsak sorun yok diyebilir miyiz zaten bir buçuk saate iner diye görünüyor EA App te.

Hocam fanlar Lenovo'nun otomatik ısı kipi modunda çalışıyor duruma göre kendisi ayarlıyor. Sıcaklığa bakıyorum 45 derecelerde şu anda. Bir de hocam yurtta olduğum için VPN kullanıyorum o sebepten biraz da olsa yük altında oluyor cihaz. bunları da dikkate alırsak sorun yok diyebilir miyiz zaten bir buçuk saate iner diye görünüyor EA App te.
Hiçbir şey olmaz merak etme. Bilgisayarlar zaten bu tip işler için varlar ve herbirinin bu tip işlere karşı aldığı önlemler var. Yine de için rahat etmezse imkânın varsa nispeten daha soğuk bir zemine koy. Soğumasına yardımcı olur. Laptop soğutucu varsa o da olabilir.

Hiçbir şey olmaz merak etme. Bilgisayarlar zaten bu tip işler için varlar ve herbirinin bu tip işlere karşı aldığı önlemler var. Yine de için rahat etmezse imkânın varsa nispeten daha soğuk bir zemine koy. Soğumasına yardımcı olur. Laptop soğutucu varsa o da olabilir.

Sağ ol kardeşim masada şarjda duruyor. Yurt odası olduğu için koyabileceğim en iyi yer orası zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı