Elektronik Lenovo R25i-30 1080p 165 Hz IPS 24.5" Monitör 4599 TL

İkinci ekran olarak kullanılır mı acaba? Dell 25 inç 240 Hz monitörüm var da yanına bir monitör koymak istiyorum.

İkinci ekran olarak kullanılır mı acaba? Dell 25 inç 240 Hz monitörüm var da yanına bir monitör koymak istiyorum.
Kullanilir, gayet kaliteli bir monitordur kendisi.

Birincil monitörüm 2K hocam, yan ekran olarak böyle çok pahalı olmayan bir şey bakıyorum da, sizce ikincil ekran olarak kullanılır mı çözünürlükten dolayı geçişlerde sorun yaşatır mı?

Birincil monitörüm 2K hocam, yan ekran olarak böyle çok pahalı olmayan bir şey bakıyorum da, sizce ikincil ekran olarak kullanılır mı çözünürlükten dolayı geçişlerde sorun yaşatır mı?
Forumda 2K monitorun yaninda 1080p kullananlar var, onlara sormak lazim. Yan monitor olarak gayet mantikli ve alinabilir.

Uzun kullanım sonrası gözlemlerimi yazayım faydası olsun. Genel olarak iyi gibi R25i30.

AOC 27G2SP/BK ile ikinci monitör olarak kullanıyorum R25i30 u. Firmware olarak problemleri olan bir monitör olduğunu düşünüyorum. Örneğin Amazon prime altyazılı bir film izlerken AOC monitörde herhangi bir artifact oluşmazken Lenovo'da artifactler oluşuyor, altyazı kapalı bir sıkıntı olmuyor. Reddit'de vs araştırıldığında bu marka model olmasa da sorunun monitör firmware kaynaklı olduğu belirtilmiş bir çok yerde.

İkinci olarak genel Lenovo modellerinde rastlanan standby modunda takılı kalma, monitörü tanımama gibi problemler mevcut. Çözümü monitörün gücünü kesip bir 10 15 sn beklemeniz gerekiyor. Kendi support forumlarında bayağı destek istenmiş Y27-30 gibi modeller içinde, ama Lenovo'dan tık yok.

Üçüncü olarak monitör default Neutral ayarında dahi renkler aşırı yeşil geliyor. RGB ayarlarından Green seviyesini bayağı düşürmeniz gerekiyor.

Aoc 27G2SP ile ilgili çok bir problem gözlemedim. Default ayarlarında mavi çok baskın geldi. Mavi ayarını yaptıktan sonra herhangi bir sıkıntı çıkarmadı. Driver konusunda bulması sıkıntı. AOC Çin sitesinden indirebiliyorsunuz ICC profili ve driverlarını.

@BerkayZ87 @Saint Lucia

Son düzenleme:
Firmware olarak problemleri olan bir monitör olduğunu düşünüyorum. Örneğin Amazon Prime alt yazılı bir film izlerken AOC monitörde herhangi bir artifact oluşmazken Lenovo'da artifactler oluşuyor, alt yazı kapalı bir sıkıntı olmuyor. Reddit'de vs araştırıldığında bu marka model olmasa da sorunun monitör Firmware kaynaklı olduğu belirtilmiş birçok yerde.

İşte bu tür ince sorunların sebebi üreticinin Ar-Ge'sinin zayıf olmasından dolayı. Bu monitör normalde iyi bir panel kullanmamış olsa asla öneri potasına olmazdı. Paneli alıp monitörü harmanlamışlar ama daha iyisi olabilirdi.
Bu yüzden bilinen marka/model (kullandığın AOC gibi) monitörleri sık sık önerme sebebimiz budur. Firmanın geçmişi o üründe ve benzer ürünlerde güven oluşturması gerekiyor.

Yine de bu fiyata bu kadar güncel fonksiyona sahip alternatifi olmadığı için alınabilecek bir monitördür. Fiyatı çok zamlanmadığı sürece öneri listesinde kalır. 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı