Lenovo servis süreci

Bünyamin Kalkan

Hectopat
Yer
Elazığ/Ankara
Daha fazla  
Meslek
Turizm ve otel işletmeciliği
İyi gunler arkadaşlar. Lenovo Z580 kullanmaktayım, bios menüsüne ulaşamadığımdan dolayı servise gönderdim. Yaklaşık 40 gün sonra anakart değişmiş bir şekilde bana ulaştı. Bilgisayarı açtım bios menüsüne
f2 ile ulaşabileceğimi gördüm. Tabi bu durum yeni sorunlara sebep oldu.

Z580 kullananlar bilir bios menüsü power tuşunun yanında bulunan küçük novo tuşu ile açılır. Fakat bende bios menüsü hem f2 ile açılıyor hemde novo tuşu çalışmıyordu. Novo tuşu çalışmadığından dolayı recovery kısmına ulaşım sağlanamıyordu. Bende pili çıkarıp power tuşuna 10 saniye kadar bastıktan sonra pili tekrar takıp novo tuşuyla açtım bilgisayarı fakat değişik bir menü açıldı ve sadece biosa erişim sağlıyordu.

Daha sonra kameranın çalışmadığını fark ettim. Servisi aradım sorunun donanımsal olduğunu söylediler.
Aygıt yöneticisinde görüntüleme aygıtı diye bir seçenek ne yaptıysak çıkmadı. Son olarakta wifi ile bağlantı kesildikten sonra bir daha bağlanmıyordu. mecburen sistemi yeniden başlatıyordum.

Aradım servisi ve bu sorunları anlattım. Bilgisayarı tekrar servise aldılar ve 3 gün içinde onarıp geri gönderdiler. Bir haftada ulaştı. Sorun anakarttaymış yine değişmişler. Sorunların hepside giderilmiş.
Lenovo şikayetleri değelendirmiş olmalı. 2. defa bilgisayarı sevise göndermem ilkinden 3 ay sonraydı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı