Lenovo Thinkpad E15 21E60076TX1035 alınır mı?

Bütçe
max 35000

Lenakm

Yoctopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
1 TB
Merhaba,

Lenovo Thinkpad E15 21E60076TX1035 Intel Core i7-1255u 15.6" 40 GB RAM 1 TB SSD 2 GB MX550 FHD W11 Pro taşınabilir bilgisayar almak istiyorum. Yazılım öğrenmeye başladım ve ilerlemeyi hedefliyorum. Bu özelliklere sahip bir bilgisayar işimi görecektir diye umuyorum fakat daha bilgili olan insanlardan fikir almayı değerli buluyorum. Şu anki fiyatı 32.000TL. Sadece Teknosa'nın sitesinden satıldığını gördüm diğerlerinde stokta yok gözüküyor. En az 10 sene işimi görmesini bekliyorum. Sizce ihtiyaçlarıma göre bu bilgisayarı almam mantıklı mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Thinkpad sağlam seri ama 10 sene kimse garanti edemez hocam, yazılım öğrenmek ve proje yapmak için bu bütçenin yarısı bile yeter.

Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bu bütçenin yarısı bile yeter demişsiniz. Örnek bilgisayar vermeniz mümkün mü acaba? Onları da incelemek isterim

Öncelikle çok teşekkürler yorumunuz için. Benzer bir performansı daha uygun fiyata bulmam mümkün mü size? 32000TL ile bütçemin üstüne çıkmıştım biraz. Yoksa da sorun değil sadece seçeneklerimi görmek isterim

Son düzenleme:
Öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bu bütçenin yarısı bile yeter demişsiniz. Örnek bilgisayar vermeniz mümkün mü acaba? Onları da incelemek isterim

Öncelikle çok teşekkürler yorumunuz için. Benzer bir performansı daha uygun fiyata bulmam mümkün mü size? 32000TL ile bütçemin üstüne çıkmıştım biraz. Yoksa da sorun değil sadece seçeneklerimi görmek isterim

Oyun oynamak hariç sadece yazılım öğrenmek ve yazılım geliştirmek için mesela i5-1235U veya muadili Ryzen işlemcili laptoplar çok rahat yeterli.

Mesela bu laptop.

Teşekkür ederim. Son olarak şunu da sormak istiyorum. Teknik özelliklere bakarken hangi özellikler olmalı benim ihtiyaçlarımı karşılayan bir bilgisayarda? Ona göre tüm seçeneklerime bakıp bir karar vermek istiyorum.

Teşekkür ederim. Son olarak şunu da sormak istiyorum. Teknik özelliklere bakarken hangi özellikler olmalı benim ihtiyaçlarımı karşılayan bir bilgisayarda? Ona göre tüm seçeneklerime bakıp bir karar vermek istiyorum.

Hocam yazılım için önemli olan işlemci gücü bu yüzden ilk bakacağın en azından 6 Core 12 thread işlemci, çift kanal RAM olması da önemli çoğu laptopta 1 adet gömülü 8 GB RAM mevcut, boş slot olmasına dikkat et ki sonradan RAM ekleyip Dual yapabilesin, IPS ve mat ekran kesinlikle tavsiye ederim, ayrıca hafif ve taşınabilir olsun dersen 14 inç olacak, depolama çok önemli değil her an yeni SSD alıp yükseltebilirsin.

Hocam yazılım için önemli olan işlemci gücü bu yüzden ilk bakacağın en azından 6 Core 12 thread işlemci, çift kanal RAM olması da önemli çoğu laptopta 1 adet gömülü 8 GB RAM mevcut, boş slot olmasına dikkat et ki sonradan RAM ekleyip Dual yapabilesin, IPS ve mat ekran kesinlikle tavsiye ederim, ayrıca hafif ve taşınabilir olsun dersen 14 inç olacak, depolama çok önemli değil her an yeni SSD alıp yükseltebilirsin.
Çok sağ ol valla hocam teşekkür ederim. Son soru olarak şunu alsam tüm işlerimi rahat halleder miyim?

Son düzenleme:
Kullanacağın yazılım araçlarını tam bilmiyorum ama genel olarak bunlar access memory kullanan programlar ram ihtiyacın iyi bir işlemciye ihtiyacın ve opsiyonel olarak ekran başında fazla vakit geçireceğin için güzel ekrana sahip bir cihaz gerekiyor olacak aşağıda bıraktığım cihaza da bakabilirsin.

Çok sağ ol vallahi hocam teşekkür ederim. Son soru olarak şunu alsam tüm işlerimi rahat halleder miyim?

Evet hocam halledersin de bütçe bu kadar yukarı çıkacaksa harici ekran kartlı laptoplar da alabilirsin, en azından RTX 4050 veya 3060 olan ve 12. nesil H serisi i5 işlemcili laptop alınabilir. Benim demek istediğim farklı.

Geri
Yukarı